Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Miś Kudłacz

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Miś Kudłacz

"Miś Kudłacz" - wyzimska karczma, ulubiony lokal Wolnego Hufca Mahakamskiego. Stołowali się tutaj m.in. Zoltan Chivay, Dennis Cranmer, Yarpen Zigrin, Sheldon Skaggs i Jarre. Tutaj też rozstrzygano ewentualne kwestie sporne dotyczące awansów. Można tu spotkać członków Wyzimskiego półświatka. Krąży wiele plotek o piwie w "Misiu Kudłaczu" - ponoć robi się je na bazie moczu psa.

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

Miś Kudłacz - to lokal dla niewybrednej klienteli. Karczmarz najwyraźniej oszczędza na ługu, podaje rozwodnione piwo, a cieniutkie sienniki dzieli się zazwyczaj ze szczurami. Ale za to każdy może tutaj zaznać godziwej rozrywki. Zarówno miłośnicy nielegalnych walk na pięści, szulerzy, jak i moczymordy znajdą w „Misiu Kudłaczu” coś dla siebie.

Podobno można tutaj nawet kupić od niejakiego Colemana fisstech, czyli nielegalny narkotyk.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Pełna nazwa tej karczmy to "Pod Misiem Kudłaczem" ("Pani jeziora", roz.6).