Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Merwin Ademeyn

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Merwin w grze

Merwin Ademeyn z Caingorn - postać z oficjalnej przygody do gry komputerowej wiedźmin - Cena neutralności. Jest księciem Caingorn i drugim w kolejności następca jego tronu. Jest człowiekiem rozsądnym, nazbyt często jednak ulega zgubnym dla niego wpływom Sabriny Glevissig.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Książę Merwin Ademeyn mieszka w Ard Carraigh, przy królewskim dworze. Do Kaer Morhen dotarł ścigając swoją siostrę – uważa, że Deidre jest niebezpieczną mutantką dotkniętą Przekleństwem Czarnego Słońca i chce, by siostra zrzekła się praw do majątku odziedziczonego po ojcu i wszelkich roszczeń do tytułu. Ademeyn modli się do bóstwa Kreve i znany jest ze swej pobożności. Wsławił się jako zapalony myśliwy i być może dzięki tej pasji znajduje wspólny język z Sabriną Glevissig.

Inne informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Postać nie ma swojego odpowiednika w twórczości Sapkowskiego.
  • Głosu użycza mu Błażej Wójcik