Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Merten

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Merten – Wiedźmin z Szkoły Mantikory nie stroniący od alkoholu i używek.

Przybył do Toussaint by prosić Płatnerskiego Arcymistrza Tyen'saila o stworzenie Wiedźmińskiego Rynsztunku. Wiedźmin przyszedł do niego całkowicie pijany, więc płatnerz wyprosił go by ten wrócił, gdy wytrzeźwieje. Wdał się w bójkę na mieście po czym straż zamknęła go w więzieniu.

Tam przesiedział kilka lat z innym więźniem starającym się nawrócić Mertena na poświęcenie swojego życia Lebiodzie i jego nauce. Po wyjściu z więzienia Merten udał się na pielgrzymkę do jaskini w której Lebioda doznał oświecenia. W jaskini zostawił swoją modlitwę, i ślubował że odpokutuje swoje winy zostawiając dawne życie rezygnując z wiedźmiństwa i stać się nowym człowiekiem, zostawił w jaskini schemat na wiedźmiński pancerz.

Następnie udał się do Świątyni Lebiody, aby spotkać się z Wielkim Żebrakiem by wysłuchać jego rad i wskazówek w drodze do odkupienia. Podczas spotkania oddawali się wspólnym medytacjom i modlitwom. Żebrak powiedział mu, że jeśli chce odkupić swoje winy musi dotrzeć do Ukrytej Kaplicy. Dodał też że na trasie żyją niebezpieczne stworzenia i jeśli Lebioda zezwoli mu wstąpić w jej progi, znaczy, że odpuścił jego winy i zbrodnie. Merten ruszył w dalszą drogę zostawiając kolejne schematy wiedźmińskiego rynsztunku.

Po dotarciu i przejściu prób związanych z wejściem do Ukrytej Kaplicy Merten oddał się medytacji w której trakcie Prorok Lebioda zesłał na niego wizję jeziora, domyślił się że ostatnim przystankiem jego pielgrzymki jest Jezioro Oczyszczenia, którego wodą Lebioda uzdrawiał ciała i duszę swoich wiernych. Zostawił kolejny schemat swojego rynsztunku i ruszył w dalszą drogę.

Wizyta w Jeziorze Oczyszczenia pozbawiła go wszelkiego grzechu, a ten wyrzekł się Wiedźmiństwa i przyjął nowe imię "Shaveł", po czym ruszył w świat, by głosić chwałę Lebiody i czynić dobro.

Jego dalsze losy są nieznane.