Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Merineaevelth

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Merineaevelth – władczyni Zerrikanii[1].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Kilkanaście lat po odlocie ostatniego smoka z Zerrikanii, kapłanki z północnego grodu przybyły do zerrikańskiej stolicy. Oświadczyły władczyni, że chcą wyruszyć w drogę na „upadły kontynent” (czyli kraje, które nie czciły smoków). Przyczyną ich wędrówki miało być odnalezienie i ochrona smoków, oraz szerzenie kultu smoków. Władczyni zgodziła się, ale pod warunkiem, że z kapłankami wyruszą specjalnie wyszkolone wojowniczki Faithel. Wyjechało sześć kapłanek i sześć wojowniczek[1].

Po czterech latach bez wieści do stolicy wróciły trzy wojowniczki i ciężko ranną, umierającą kapłankę Saulrenith. Przyniosła wiadomość, w której spisała cztery lata wędrówki po barbarzyńskich krajach. Merineaevelth ogarnął smutek, a potem złość. Rozkazała gromadzić wojska, lecz powstrzymały ją siostry. Władczyni posłuchała ich, rok później w Zerrikanii powstała Szkoła Faithel[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]