Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Merineaevelth

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Merineaevelth - władczyni Zerrikanii[1].

Biografia[edytuj | edytuj kod]

Kilkanaście lat po odlocie ostatniego smoka z Zerrikanii, kapłanki z północnego grodu przybyły do zerrikańskiej stolicy. Oświadczyły władczyni, że chcą wyruszyć w drogę na „upadły kontynent” (czyli kraje, które nie czciły smoków). Przyczyną ich wędrówki miało być odnalezienie i ochrona smoków, oraz szerzenie kultu smoków. Władczyni zgodziła się, ale pod warunkiem, że z kapłankami wyruszą specjalnie wyszkolone wojowniczki Faithel. Wyjechało sześć kapłanek i sześć wojowniczek[1].

Po czterech latach bez wieści do stolicy wróciły trzy wojowniczki i ciężko ranną, umierającą kapłankę Saulrenith. Przyniosła wiadomość, w której spisała cztery lata wędrówki po barbarzyńskich krajach. Merineaevelth ogarnął smutek, a potem złość. Rozkazała gromadzić wojska, lecz powstrzymały ją siostry. Władczyni posłuchała ich, rok później w Zerrikanii powstała Szkoła Faithel[1].

Przypisy[edytuj | edytuj kod]