Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Hello there! We are conducting a survey to better understand the user experience in making a first edit. If you have ever made an edit on Gamepedia, please fill out the survey. Thank you!

Melfi

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj


Melfi - syn bednarza w Ellander, uczęszczał razem z Jarrem do przyświątynnej infimy, gdzie często bił Jarrego, jednak po pół roku jego ojciec zabrał go ze szkoły ponieważ nie nadawał się do żadnej nauki. Podróżował razem z Jarrem, Miltonem, Ograbkiem, Klaprothem, Okultichem i Szczupakiem do Wyzimy aby się zaciągnąć do wojska. Żołnierz BPP (Biednej Pierdolonej Piechoty), zginął w bitwie pod Brenną.

Dane z ksiązek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Był to syn bednarza z Ellander. Gdy razem uczęszczali do przyświątynnej infimy, Melfi zwykł był regularnie i dotkliwie bijać Jarre i nazywać go poczętym w pokrzywach bękartem bez ojca ni matki. Trwało to około roku, po którego upływie bednarz zabrał syna ze szkoły, potwierdziło się bowiem, że latorośl nadaje się wyłącznie do beczek. Tak to Melfi, miast w pocie czoła poznawać arkana czytania i pisania, w pocie czoła strugał klepki w warsztacie ojca. A gdy Jarre ukończył naukę i z rekomendacji świątyni został pomocnikiem pisarza w sądzie grodzkim, bednarczyk - wzorem taty - kłaniał mu się w pas, dawał prezenty i deklarował przyjaźń.


Pani Jeziora, str. 207

Ciekawostki i inne informacje[edytuj | edytuj kod]

  • brak