Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Medycyna

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Głosariusz Choroby zawsze prześladowały ludzkość, jednak od momentu, kiedy Jan Bekker podporządkował swojej woli Moc, ludzie zyskali potężną broń w walce ze schorzeniami. Magowie zajmują się genetyką, prowadzą badania nad bakteriami i wirusami, poznają sposoby rozprzestrzeniania się zarazków, a z ich odkryć korzystają medycy, tworząc szpitale i produkując coraz skuteczniejsze leki. Istnieją również magiczne eliksiry, zdolne wyleczyć rany i obrażenia wewnętrzne. Wielu czarodziejów, jak Marti Sodergren czy Visenna, poświęciło się roli uzdrowicieli, jeżdżąc po świecie i używając swej magii dla dobra innych ludzi.

Sekcja zwłok nie jest powszechnie aprobowaną metodą dochodzenia do prawdy w śledztwie. Eksperci twierdzą jednak, że po uprzednim przepytaniu świadków i biegłych zawsze warto przeprowadzić obdukcję ciała. Dzięki sekcji można zyskać cenne informacje na temat przebiegu zbrodni i tożsamości mordercy. W czasie autopsji należy zadawać jak najbardziej szczegółowe pytania i wykazać się przenikliwością. Po odrzuceniu tego, co niemożliwe, nawet najmniej prawdopodobne hipotezy mogą okazać się prawdziwe.