Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Medell

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Medell - były król Temerii, syn Hugona z Rivii i Bienvenu La Louve, mąż Sancii z Sodden, ojciec Foltesta i Addy. Jeżeli zapisał się w kronikach, to (reasumując cały okres panowania) raczej mało chlubnie. Zaplątany w konflikt terytorialny z królem Virfurilem, przerodzony w wojnę, Medell stracił na rzecz Aedirn znaczną część ziem Doliny Pontaru.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Nasz miłościwy Foltest jeszcze jako
królewicz, za rządów starego Medella, swojego ojca, pokazywał nam, co potrafi, a potrafił wiele.

Ostatnie życzenie, str. 4

A dziś, proszę, Demawend, syn Virfurila, zaprasza do Hagge Foltesta, syna Medella, do kompletu ściągając tam jeszcze Vizimira z Tretogoru, Henselta z Ard Carraigh i wesołą wdówkę Meve z Lyrii.


Krew elfów, str. 214