Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Marnadal

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Marnadal - dolina prowadząca z południa do Gór Amell, Erlenwaldu i Sodden. Na północy sięga do rzeki Jarugi, Brugge, Attre i Zarzecza. Miejsce słynnej bitwy pod Marnadalem, w której poległ król Cintry, Eist Tuirseach. Przez dolinę przepływa rzeczka Marnadal.

Miasta i warownie[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Odebrać Nilfgaardczykom Cintrę. Sforsujemy Jarugę, uderzymy pierwsi. Teraz, gdy się nie spodziewają. Wyrzućmy ich z powrotem za Marnadal.


Krew elfów, str. 206

- To prawda - pokiwał głową Demawend. - Crach poprzysiągł Nilfgaardowi krwawą zemstę. Za Eista Tuirseacha, zabitego w Marnadalu. I za Calanthe. Gdybyśmy uderzyli na lewy brzeg, Crach wesprze nas całą siłą Skellige. Na bogów, to ma szanse powodzenia! Popieram Foltesta! Nie czekajmy, uderzymy pierwsi, wyzwólmy Cintrę, wypędźmy sukinsynów za przełęcze Amellu!


Krew elfów, str. 206

Jak chciałbyś wypchnąć taki Nilfgaard za Marnadal, za przełęcze Amellu?


Krew elfów, str. 212