Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Margarita Laux-Antille

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Margarita Laux-Antille
Margarita Laux-Antille - reptorka.jpg
Informacje podstawowe
Przydomek / pseudonim(y)
Rita
Tytuł(y)
Rektorka Aretuzy
Profesja
Czarodziejka
Płeć
Kobieta
Rasa
Człowiek
Narodowość
Nilfgaard
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Blond
Kolor oczu
Ciemny
Informacje rodzinne
Inni krewni
Ilona Laux-Antille (babka)
Wystąpienia

Margarita Laux-Antille - potężna czarodziejka, rektorka Aretuzy, członkini Loży Czarodziejek, wnuczka słynnej Ilony Laux-Antille, przyjaciółka Yennefer, była kochanka Larsa, autorka kilku nieznanych z nazwy książek.

Wygląd i Charakter[edytuj | edytuj kod]

Czarodziejka jest jasnowłosą, wysoką kobietą o niezwykle pięknym ciele.

Nie interesowała się polityką, tylko dobrem szkoły, dlatego w Loży pełniła funkcję dekoracyjną.

Dbała o dobro swych podopiecznych. Polubiła się z Ciri mimo iż ich pierwsze spotkanie nie było zbyt miłe. 

Działania redańskich łówców czarownic dotarły w końcu do Aretuzy, skąd Margarita uciekła w towarzystwie kilku najbardziej obiecujących uczennic. Grupka ta liczyła na pomoc Triss Merigold. Miała ona pomóc im w przedostaniu się do bezpiecznego Koviru. Do spotkania z Triss nigdy nie doszło, zaś rektorka i jej podopieczne trafiły w redańskie ręce. Łowcy czarownic spalili na stosie niemal wszystkie uciekinierki, zaś Radowid osobiście rozkazał, by Rita zginęła jako ostatnia. Tak się jednak nie stało, dzięki akcji Yennefer i Geralta. Biały Wilk uwalnia Margaritę i odsyła ją w bezpieczne miejsce. Liczne urazy zostają opatrzone przez elfa Avallac'ha, który rzuca zaklęcie przyspieszające regenerację tkanek. Blondwłosa czarodziejka dołącza do swoich dawnych koleżanek z Loży i wspomaga obronę Ciri na Skellige, w zamian za obietnicę cesarskiej amnestii oraz możliwości bezpiecznego osiedlenia się w Nilfgaardzie.

Zdolności magiczne[edytuj | edytuj kod]

Laux-Antille szkoliła się pod okiem Arcymistrzyni de Vries. Była doświadczoną czarodziejką i rektorką adeptek w Aretuzie.

Rzucając zaklęcie teleprojekcyjne na zamku Montecalvo, jako jedyna z czarodziejek nie zaznała zmęczenia.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Po Pierwszej Wojnie[edytuj | edytuj kod]

Związała się z żonatym mężczyzną, Larsem. Ich związek trwał 4 lata, do 1267. Po zakończeniu związku Yennefer i Geralta, gościła w Vengerbergu u czarodziejki.

Przed bankietem[edytuj | edytuj kod]

Najprawdopodobniej pod koniec czerwca, kilka dni przed zjazdem czarodziejów, Tissaia de Vries przyjechała do Gors Velen, gdzie wynajęła mieszkanie w Srebrnej Czapli. Adeptki z Aretuzy były akurat przesiedlane do Loxii, więc Laux-Antille została zaproszona przez swoją mistrzynię do dzielenia z nią apartamentu.

Podczas jednej z przechadzek po Gors Velen z Tissaią de Vries spotkały Cirillę. Nie wiedziały kim jest, Tissaia uznała, że była jedną z jej uczennic. Po bezczelnej odpowiedzi Ciri, została sparaliżowana zaklęciem. Sprawa się później rozwiązała. Margarita zaprosiła Yennefer do Srebrnej Czapli.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Zaczekaj, Tissaia - powiedziała druga kobieta, młod­sza, jasnowłosa i wysoka, w zielonej, mocno wydekoltowa­nej sukni. - Ja jej nie znam. Ona chyba nie jest...


Czas pogardy, str. 83

Margarita Laux-Antille z pluskiem wynurzyła się z ba­senu, rozbryzgując wodę. Ciri nie mogła się powstrzymać, by się nie przyglądać. Widziała nagą Yennefer nie raz i nie sądziła, by ktokolwiek mógł mieć piękniejszą figurę. Była w błędzie. Na widok nagiej Margarity Laux-Antille pokraśniałyby z zawiści nawet marmurowe posągi bogiń i nimf.


Czas pogardy, str. 85

Margarita Laux-Antille, która, jak się okazało, była rektorką Aretuzy,


Czas pogardy, str. 86

Po mojej prawej zasiada Margarita Laux-Antille, rektorka akademii w Aretuzie.


Chrzest ognia, str. 38

Ciekawostki i inne Informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Przyjaciele mówią do niej "Rita",
  • Przez 4 lata spotykała się z żonatym, czarodziejem Larsem. Po 4 latach zerwała z nim,
  • Jej mistrzynią była Tissaia de Vries,
  • W grze Wiedźmin 2, Cynthia, opisujac czarodziejki twierdzi że Rita jest znudzona i zrezygnowana przy rzucaniu czarów, uważa ze dawno straciła zapał do magii,
  • Pojawia się w pożegnaniu białego wilka na ślubie Geralta i Yennefer.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

W trzeciej części gry okazuje się, że została pojmana podczas próby skontaktowania się z Triss w celu ucieczki do Koviru i umieszczona w oxenfurckim więzieniu. Geralt i Yennefer muszą odbić ją, by poprosić ją o pomoc w pokonaniu Eredina. Choć nie jest to łatwe, wiedźmin dostaje się do budynku przez elfie ruiny pod miastem i znajduje Ritę w jednej celi ze skatowaną Shealą de Tancarville (jeśli darował jej życie w drugiej części gry). Czarodziejka zgadza się dołączyć do nowej Loży i wspomóc ją w ich planie. Po pokonaniu Dzikiego Gonu najprawdopodobniej nadal należała do odtworzonej organizacji.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

W3 SS Margarita-Laux-Antille.png
Długo można by wymieniać przymioty umysłu, ducha i ciała czarodziejki Margarity Laux-Antille. Rita, jak zwały ją przyjaciółki, piastowała ongiś stanowisko rektorki szkoły czarodziejek w Aretuzie na wyspie Thanedd – tej samej, którą ukończyła jej słynna antenatka, Ilona Laux-Antille.

Co nieczęste wśród przedstawicielek jej profesji, Margarity nie interesowała polityka. Miała na względzie wyłącznie dobro szkoły i z tej właśnie przyczyny wstąpiła do Loży czarodziejek.

Nie sposób także nie wspomnieć o jej urodzie. Mawiano, że figura magiczki może przyprawić o zazdrość marmurowe posągi bogiń i nimf, kute dłutem najsłynniejszych rzeźbiarzy.
Mimo tych wszystkich przymiotów mistrzyni Laux-Antille nie uniknęła losu, jaki w tym czasie spotkał wielu jej konfratrów. Została aresztowana i przebywała w oxenfurckim więzieniu, oczekując krótkiego i niewątpliwie stronniczego procesu.
Tylko dzięki pomocy Geralta i Yennefer, którzy wydostali ją z celi, Margarita uniknęła stosu.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Wideo[edytuj | edytuj kod]

Uwagi[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]