Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Magister

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Magister z dziennika Geralta

Magister: Terror i chaos, wbrew obiegowej opinii, nie szerzą się same.

Magister jest to postać wymyślona specjalnie na poczet pierwszej części gry i jeden z jej głównych antagonistów. Płatny zabójca, członek Salamandry. Ścigany listami gończymi m. in. w Kaedwen, Redanii i Temerii. Świetny strzelec, niezgorszy wojownik.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Geralt poznaje go podczas napadu na Kaer Morhen gdzie wraz z swoim szefem plądrują warownię wiedźminów.

Początkowo udają się na górny dziedziniec, stamtąd do laboratorium. Wiedźmini widząc to, wysyłają Geralta, by ścigał napastników, a ten zabijając napotkanych bandytów w końcu dociera do bramy prowadzącej na górny poziom zamku.

Pozostali wiedźmini wraz z czarodziejką odpierali ataki, jednak pojawienie się przerazy zmusiło ich do odwrotu. Triss zablokowała drogę bandytom, lecz również uniemożliwiła ucieczkę wojownikom. W tym samym czasie Magister przeszukiwał labolatorium w poszukiwaniu osławionych mutagenów. Ostatecznie Biały Wilk wraz z adeptem Leo wchodzą na zwiady do zamku

Zabójca widząc Geralta chce sam się nim zająć, jednak Javed blokuje przejście za pomocą bariery. W czasie, gdy pozostali walczą z przerazą i Savollą, Geralt wraz z Leo z powrotem udaje się do labolatorium, gdzie Javed otwiera teleport i znika w magiczym świetle, zaś Magister, wykorzystując brak doświadczenia młodszego z wiedźminów zabija go przestrzeliwując mu płuco. Mimo natychmiastowej reakcji Geralta, zabójcy udało się uciec.

Geralt po licznych perypetiach spotyka go drugi raz w więzieniu, skąd Magister zostaje wypuszczony za kaucją. Wydostawszy się na wolność zamierza wykorzystać swojego najlepszego agenta do wyeliminowania wiedźmina. Po kilku tygodniach spotykają się po raz kolejny przy Wieży na bagnach, gdzie pomagaAzarowi w walce z Geraltem. W trakcie potyczki wycofując się (w wyniku ważnych spraw lub z powodu przegranej pozycji w walce) zatruwając przedtem wiedźmina wyjątkowo potężną toksyną. W tym czasie Magister wraz z Javedem przenoszą się do bazy w dzielnicy handlowej rozwijając współpracę z królewną Addą. W między czasie wysyła oddział do Redanii, który ma zoorganizować współpracę z królem Radowidem, jednak cały plan nie udaje się przez niechęć władcy.

Geralt i Magister walczą ze sobą po raz ostatni w głównej bazie Salamandry w Wyzimie. Zabójca zostaje pod koniec pojedynku pożarty żywcem przez Królową Kikimor.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Postać Magistra jest wzorowana na postaci Ralfa Blundena (Profesora) z drugiej części sagi o wiedźminie - Czas pogardy .
  • Magister jest niezwykle elokwentny i posiada bogaty zasób słownictwa.