Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Mag Turga

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Mag Turga
{{{artykuł-herb}}}
Język urzędowy
Język Wspólny
Ustrój
Monarchia
Typ państwa
Kraina
Pozycja geograficzna

Mag Turga - górzysta kraina w Nilfgaardzie, na południe od Amell. Brak bliższych informacjii na temat tej krainy.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- Myślę, że Wasza Wysokość powinien poślubić tę dziewczynę, którą trzymamy w Darn Rowan. Potrzebny nam jest ten ślub, legalność suwerennego lenna Cintry, uspokojenie Wysp Skellige i rebeliantów z Attre, Streptu, Mag Turga i Stoków


Wieża Jaskółki, str. 95

Riedbrune leży bowiem w wylocie przecinającej Góry Amell doliny Dol Newi, poprzez przełęcz Theodulę łączącej Stoki i Zarzecze z Mag Turga, Geso, Metinną i Maecht, krajami już od dawna podległymi nilfgaardzkiemu imperium.


Wieża Jaskółki, str. 162

– (...) Dookoła Belhaven jest mnóstwo kopalni i takich płuczek. A rudę wozi się w doliny, do Mag Turga, tam są dymarki i huty, bo tam jest więcej lasów, a do wytopu trzeba drewna...


Wieża Jaskółki, str. 198

– Kraina Stojeziory (...) dzisiaj nazywa się Mil Trachta. Jest to bardzo rozległe, przecięte rzeką Yeleną pojezierze w północnej części Metinny, blisko granicy z Nazairem i Mag Turga.


Wieża Jaskółki, str. 331

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Heraldyka[edytuj | edytuj kod]