Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Lucienne

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Lucienne
G S Lucienne.jpg
Informacje podstawowe
Pochodzenie
Temeria
Profesja
Wozaczka
Medyk Polowy (profesja) (dawniej)
Płeć
Kobieta
Rasa
Człowiek
Przynależność
Armia Temerska (dawniej)
Informacje rodzinne
Kolor włosów
Jasnobrązowe
Kolor oczu
Ciemny
Informacje rodzinne
Rodzina
Jarre (mąż)
Wystąpienia

Lucienne - chłopka , żona Jarre .

Historia[edytuj | edytuj kod]

Po wojnie pomagała przetransportować osoby z brakującymi kończynami do domu, w tym młodego Jarre , który opuścił Świątynię Melitele, aby zgłosić się jako żołnierz na wojnę, a następnie stracił lewą rękę w bitwie pod Brenną , podczas podróży, gdy natknęli się na rozbite komando Scoia'tael, podarowała Toruviel chleb.

Wyszła za mąż za Jarre.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin Pożegnanie Białego Wilka[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i inne Informacje[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Lucienne, musiał jej to przyznać, trochę różniła się pod tym względem od całego świata. Ani nie udawała, że nie widzi,ani nie popadała w manierę upokarzającego pomagania i jeszcze bardziej upokarzającej litości. Jarre był bliski myśli, że jasnowłosa wozaczka traktuje go naturalnie i normalnie.


Pani Jeziora, str. 428-429

(...) Lucienne - by nie spaść - przytulała się do Jarre i obejmowała go, obdzielając chłopca szczodrze swym magicznym ciepłem, przedziwną miękkością i podniecającą mieszanką zapachów koni, rzemieni, siana, owsa i młodego, intensywnego, dziewczęcego potu.


Pani Jeziora, str. 429