Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Loc Grim

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Loc Grim – jezioro, nad którym leży letnia rezydencja imperatora i miasto, za którego murami rezyduje w wieży mag Xarthisius.

Miejsca[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Tego ranka w pałacu Loc Grim, letniej rezydencji im­peratora, panowało niezwykłe poruszenie. Tym bardziej niezwykłe, że wszelkie poruszenia, wzruszenia i ożywienia absolutnie nie leżały w zwyczaju nilfgaardzkiej szlachty, a okazywanie niepokoju lub podniecenia uważano za objaw niedojrzałości. Podobne zachowanie traktowane było wśród nilfgaardzkich wielmożów tak nagannie i pogardliwie, że okazywania ożywienia czy podniecenia wstydziła się nawet niedojrzała młodzież, od której wszakże mało kto oczekiwał przyzwoitego zachowania.

Tego ranka w Loc Grim nie było jednak młodzieży. W Loc Grim młodzież nie miała czego szukać. Olbrzymią salę tronową pałacu zapełniali poważni i surowi arystokraci, rycerze i dworacy, wszyscy jak jeden mąż odziani w ceremonialną dworską czerń, ożywioną jedynie bielą kryz i mankietów. Mężczyznom towarzyszyły nieliczne, lecz równie poważne i surowe damy, którym zwyczaj zezwalał rozjaśnić czerń stroju odrobiną skromnej biżuterii. Wszyscy udawali, że są dostojni, poważni i surowi. A byli niesamowicie podnieceni.


Czas pogardy, str. 234

Audiencja była skończona. (...) Emhyr var Emreis zarzucił nogę na oparcie tronu.
– Zawiadom wicehrabiego Eiddon i Skellena, że natychmiast po audiencji ambasadora mają się stawić w bibliotece. Sekretnie. Ty także się tam stawisz. I przyprowadzisz tego waszego głośnego maga, tego wróżbitę… Jak mu tam?
– Xarthisius, wasza wysokość. Mieszka w wieży za miastem…


Czas pogardy, str.

Notatki[edytuj | edytuj kod]

Według „Gry Wyobraźni” w Loc Grim znajduje się cesarska akademia magii. Źródłem informacji był prawdopodobnie fanowski zbiór informacji na temat Wiedźminlandu umieszczony na stronie Sapkowskiego, w którym pod hasłem „Loc Grim” znajdował się punkt „- akademia magiczna, ChO 190”. Choć faktycznie zarówno szkoła, jak i Loc Grim zostają wspomniane na tej stronie, z kontekstu rozmowy nie można jednoznacznie wywnioskować jej położenia.