Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

List rycerza Chalimira

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
List rycerza Chalimira
Tw3 scroll1.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Przedmioty fabularne / Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Łup
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This letter is found along with a Schemat: Srebrny miecz wiedźmińskiego cechu niedźwiedzia in the ruins of Twierdza Etnir, north of Rogne.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Jaśnie Oświecona Mościa Xiężniczko!

(fragment nieczytelny) ...Gerd Wiedźmin ze strachu przed gniewem J.O.X. Dobrodziejki na Skellige umknął, co gniazdem jest piratów, zbójów i innych banitów. Zaprawdę, miła musi być bogom nasza wyprawa, gdyż szybkośmy na jego ślad wpadli, jak w karczmie niedaleko wioski Fyresdal z miejscowymi biesiadował. Niektórzy go bronić poczęli, jako druha swojego, więc dla nikogo litości nie mieliśmy i karczmę z dymem puścić kazałem. Wiedźmin umknął jednak znowu, aleśmy go tropili aż do ruin starej warowni, Etnir zwanej, gdzie się skrył albo i na potwora jakiegoś się zasadzał... (fragment nieczytelny)

Runęliśmy na niego znienacka i całą siłą, ale podczas walki pięciu moich ludzi zabił, mnie samego ranił mocno, a umykając strop jakąś magią na nas zawalił. Ale nie obawiaj się, uwolnimy się stąd na pewno. Tymczasem obozowisko wiedźmina-niecnoty przeszukać kazałem i na schemat jakiejś przedziwnej broni natrafiłem, który z tym listem J.O.X. Dobrodziejce wysłać każę. Jeszcze dzień, dwa, a odkopiemy się z tych gruzów i dopadniemy wiedźmina, a jeśli los będzie łaskawy, niebawem już, zamiast listu, prześlę J.O.X. Dobrodziejce wiedźmiński czerep... (fragment nieczytelny)

...tymczasem przyznać muszę, że on już samym brakiem manier despekt J.O.X. Dobrodziejce zrobił, lecz zbyt prosty ze mnie rycerz, bym umiał zrozumieć, jak ta podła kreatura mogła J.O. Xiężniczce odmówić! Zaszczyt to największy J.O.X. Dobrodziejce służyć, a komu taka służba niemiła ten kiep i padalec. Szczęśliwie, bogowie czuwają nad J.O.X. Dobrodziejką i bezlitosnego uzurpatora, co mieniał się Waszym ojczymem, dało się strącić z tronu i bez pomocy tego odmieńca. Zasrany to jednak obowiązek wiedźmina, J.O. Xiężniczka wybaczy mój temerski, by potwory tępić, a ojczym J.O.X. Dobrodziejki potworem był i bestią, co krew niewiniątek chłeptał. Skoro więc był potworem, choć w ludzkiej skórze, wiedźmin go winien ubić, zgodnie z wolą J.O. Xiężniczki. Tedy godne to i sprawiedliwe, by ten odmieniec gardłem zapłacił, skoro wbrew godziwości i wiedźmińskiemu prawu postępuje.

Sługa uniżony Jaśnie Oświeconej
Chalimir z Czarnego Frydlandu herbu Brant