List do szwagra

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
List do szwagra
Tw3 scroll3.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Pozostałe
Źródło
Ostatni Bastion, skeleton on the top level
Cena bazowa
Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 Novigradzkie korony
Waga
0.01 waga

This letter is found along with the diagram for a Stalowy miecz wiedźmińskiego cechu gryfa and Zeznanie wiedźmina Jerzego.

Zadania

Dziennik

Co ci napiszę to ty uważnie czytaj, szwagier! Jak tylko list otrzymasz, goń do pasera Kramera, co w siedzi w Mariborze. Powiedz mu, że mamy rynsztunek pierwszej klasy na sprzedaż i jakieś schematy na miecze wiedźmińskie. Pewnie się drapiesz po głowie i dumasz, skąd ja takie dobra wytrzasnąłem? Ano przyszło mi się jednym wiedźminem opiekować, co już jedną nogą w mogile. Tak patrzę jak biedak w agonii się męczy i sobie myślę, że jemu już te sprzęty i papierzyska niepotrzebne, a nam wspólny interes pozwolą otworzyć, jak je dobrze spieniężymy. Ale nie bój, nie bój, wszystkiego mu nie zabrałem, więc nikt się nie zorientuje, że czegoś brakuje w jego ekwipunku

Wiedźmin równy chłop, najpierw baronetowi pomógł rozwiązać zagadkę latarni morskiej, co statki na skały wysyłała, a potem tego smoka ubił co kmiotków wyżerał. Tyle że smok sroce nie wypadł spod ogona i naszego bohatera strasznie poharatał. Jak już wiedźmina złożą w grobowcu na wzgórzach Krzywuchy, zaraz do ciebie pędzę. Swoją drogą, ciekaw jestem jak złożą w tej krypcie, skoro chłopi plotkują że tam jaki wąpierz siedzi?
PS Zabrałem wiedźminowi jeszcze jakieś flaszki, ale że w podróży mogą popękać, sam popróbuje tych wiedźmińskich trunków, pod pomyślność przyszłych interesów!

twój szwagier, A. Błaszczyk.