Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

List do druida Aritsa

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
List do druida Aritsa
Tw3 scroll1.png
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Arits,

Zdaję sobie sprawę, że proszę o wiele. Że wykorzystanie vildkaarli brzmi jak zdrada i wiarołomstwo. Ale wiem, że w głębi duszy rozumiesz, że tak właśnie trzeba zrobić, że tylko tak można uzdrowić nasze wyspy.

Jeśli Skellige ma przetrwać, musi się zmienić. A do tego potrzebny jest silny przywódca, a nie wiecznie żrący się między sobą jarlowie, i impuls o zmian – coś, co wstrząśnie naszymi krajanami na tyle, że będą gotowi porzucić głupie i szkodliwe tradycje. Uczta na Kaer Trolde daje nam okazję, by to wreszcie osiągnąć.

Przekonaj vildkaarli, żeby pojechali na zamek an Craite, ale nie mów im, jak ich tam czeka los. Na pewno wielu z nich zrozumiałoby nasze racje i dobrowolnie oddało życie za Skellige – ale im mniej osób wie o planie, tym lepiej. Nie możemy ryzykować, że ktoś ostrzeże Cracha. Niechaj będą nieświadomym narzędziem, za pomocą którego wykujemy dla wysp lepszą przyszłość.

Zrób, o co proszę, a moja wdzięczność nie będzie znała granic. Zasiądziesz przy tronie jako doradca. Usunę Myszowora z Kręgu Druidów i ciebie uczynię hierofantem. Przegnam kapłanki Freyji i oddam ci we władanie ich świątynie i ziemię.

Liczę na ciebie. Ku chwale Skellige.