Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

List do Shani

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
List do Shani
Quest Items generic letter.png
W niewielkiej kopercie znajduje sie list do Shani.
Opis
Typ
Przedmiot fabularny
Źródło
written with the assistance of Jaskier
ID
it_quest_222 – 225

Depending on Geralt's choice of guardian for Alvin in Chapter III, he either receives a List od Shani or from Triss. He must then reply, but as with many instances in the plot of the game, Geralt has choices in the reply he dictates to Jaskier, and of course, the bard is as faithful as ever to the original text.

Later, there is the matter of getting the missive to its intended recipient. As it happens, the Król Rybak also seems to be the local postmaster.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

warm version[edytuj | edytuj kod]

Kochana Shani!
Spiesze Ci doniesc, ze odnalazlem Alvina w wiosce niedaleko Wyzimy. Chlopiec jest caly i zdrowy, nie musisz sie martwic. Bede go mial na oku.
[Note: This part of the text depends on Geralt's choice of content.]
Wioska, w której sie znalazlem, lezy nad pieknym jeziorem. Ludzie przyjeli mnie bardzo zyczliwie, choc nie brakuje tutaj pracy dla wiedzmina. Niemniej jednak odczuwam w tym miejscu spokój, którego juz dawno nie zaznalem. [lub] Wiem, ze nie dbasz o sprawy wielkiej polityki, ale mam do Ciebie prosbe. Chcialbym, zebys przekazala królowi Foltestowi ostrzezenie przed Adda. Królewna spiskuje z Salamandra i jest do mnie wrogo nastawiona, dlatego nie moge na razie wrócic do Wyzimy.
[tak czy inaczej]
Tesknie za Toba, mój kochany rudzielcu! Brakuje mi Twojego usmiechu i bliskosci. Mam nadzieje, ze juz niedlugo znów bedziemy razem i wszystko jakos sie ulozy.

cool version[edytuj | edytuj kod]

Mila Przyjaciólko!
Spiesze Ci doniesc, ze odnalazlem Alvina w wiosce niedaleko Wyzimy. Chlopiec jest caly i zdrowy, nie musisz sie martwic. Bede go mial na oku.
[Note: This part of the text depends on Geralt's choice of content.]
Wiem, ze nie dbasz o sprawy wielkiej polityki, ale mam do Ciebie prosbe. Chcialbym, zebys przekazala królowi Foltestowi ostrzezenie przed Adda. Królewna spiskuje z Salamandra i jest do mnie wrogo nastawiona, dlatego nie moge na razie wrócic do Wyzimy. [lub] Wioska, w której sie znalazlem, lezy nad pieknym jeziorem. Ludzie przyjeli mnie bardzo zyczliwie, choc nie brakuje w tym miejscu pracy dla wiedzmina. Niemniej jednak czuje tutaj spokój, którego juz dawno nie zaznalem.
[tak czy inaczej]
Dziekuje Ci za mily list. Mam nadzieje, ze po powrocie do Wyzimy bedziemy nadal dobrymi przyjaciólmi. To dla mnie duzo znaczy.
Geralt

Note[edytuj | edytuj kod]

This letter, and in particular the "cool" version, is a reference to a letter sent by Geralt to Yennefer asking her for help in teaching Ciri in Krew elfów. Needless to say, Yennefer is less than impressed with his choice of words and her reply while being painfully polite on the surface, is very cutting in its sarcasm.

Zobacz też:[edytuj | edytuj kod]