Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Linus Pitt

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Linus Pitt - magister bakałarz, wykładowca historii naturalnej w Akademii Oxenfurckiej. Nauka zawdzięcza mu odkrycie Żagnicy, którą przyporządkował do rzędu "amphipoda", gromady wielkoszczęk, rodziny "hyphydridae" i nazwał na cześć Geralta "Geraltia maxiliosa pitti". Na prośbę wiedźmina, Linus zmienił nazwę na "Everettia maxiliosa pitti".

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

"Niezgułą" okazał się niewysoki, chudy mężczyzna w trudnym do określenia wieku, ubrany w wełniany, obszerny i niezbyt czysty płaszcz, spięty kolistą mosiężną broszą. Przetyczkę od broszy, widać zgubioną, zastępował krzywy gwóźdź ze sklepaną główką. Mężczyzna podszedł, chrząknął, zmrużył krótkowzroczne oczy.


Krew elfów, str. 163

- Pozwólcie, że się przedstawię. Jestem Linus Pitt, magister bakałarz, wykładowca historii naturalnej w Akademii Oxenfurckiej.


Krew elfów, str. 164

Zanim gęsta od wodorostów woda zamknęła się nad jego głową, usłyszał jeszcze krzyk Linusa Pitta, wykładowcy historii naturalnej w Akademii Oxenfurckiej.


Krew elfów, str. 177