Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Levecque

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Levecque - Człowiek, członek Evryllowej drużyny, służący pod baronem Freixenetem. Bardzo dobrze władał mieczem. Zabił go Geralt, gdy wyprowadzał Ciri z Brokilonu.

Kadr z filmu przedstawiający Levecque'a.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Zza pleców stojących przed nim żołdaków wyłonił się jeszcze jeden - chudy i niewysoki, w łosiowym kaftanie. Miał czarne, bardzo krótko strzyżone włosy, policzki sine od gładko zgolonego, czarnego zarostu. Wiedźminowi wystarczyło jednego spojrzenia na małe, wąskie dłonie w krótkich, czarnych rękawiczkach bez palców, na blade, rybie oczy, na miecz, na rękojeści sztyletów, sterczące zza pasa i z cholewy lewego buta. Geralt widział zbyt wielu morderców, by natychmiast nie rozpoznać jeszcze jednego.


Miecz przeznaczenia, str. ??

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W filmie i serialu w postać Levecque'a wcielił się Jacek Wysocki.