Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Legenda niedźwiedzia

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Legenda niedźwiedzia
Tw3 book purple.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
75 Novigradzkie korony
Kupno
132 Novigradzkie korony
Sprzedaż
10 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

One copy can be found in the elven mage's laboratory in the ruins northwest of Wieś Stegny, during the "Po omacku" quest. In the library/laboratory area. Reading it provides bestiary entries for Człowiek-niedźwiedź.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Berserkowie nie stanowią odrębnego klanu w sensie więzi krwi. Są rodziną złożoną z tych wojowników, którzy usłyszeli „zew niedźwiedzia” i odpowiedzieli na niego opuszczając krewnych i dołączając do żyjącej w górach wspólnoty.

Nie każdy zostaje przyjęty do bractwa – kandydatów czekają najpierw ciężkie próby, które zazwyczaj kończą się ich śmiercią. Ostatnia jest najcięższa – nazywana jest „Próbą Niedźwiedzia”, ale nikt poza członkami bractwa nigdy jej nie oglądał, więc nie wiadomo na czym polega.

Co ciekawe, sami mieszkańcy Skellige wiedzą niewiele na temat berserków, czy vildkaarlów, jak ich nazywają. Nie lubią rozmawiać o ludziach-niedźwiedziach ani z obcymi, ani między sobą.