Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Lars

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Lars - wieloletni kochanek Margarity Laux-Antille, rektorki szkoły w Aretuzie - pomimo iż był żonaty. Po czterech latach fascynacji skończyła się ta miłość. Wszyscy zazdrościli tego związku Ricie i Larsowi, jednak nie przetrwał on z powodu czarodziejki, która nie potrafiła prawdziwie docenić tego uczucia.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Lars kochał mnie, a i mnie wydawało się przez jakiś czas... Ach, co tu dużo mówić. Za dużo chciał. Zagroził mojej swobodzie, a mnie mdli na samą myśl o monogamii. Zresztą, wzięłam przykład z ciebie, Yenna.
(...)
- Nie słuchaj jej, Yennefer - powiedziała zimno Tissaia. - Jest rozgoryczona i pełna żalu. Wiesz, dlaczego nie idzie na bankiet do Aretuzy? Bo wstydzi pokazać się tam sama, bez mężczyzny, z którym kojarzono ją od czterech lat. Którego jej zazdroszczono. Którego straciła, bo nie umiała docenić jego miłości.


Czas pogardy, str. 90

- Tissaia ma rację - powiedziała Yennefer, wciąż wpatrzona w kąt łaźni. - Przestań. Wiem, że smutno ci z powodu Larsa, ale nie zmieniaj tego w nauki życiowe.


Czas pogardy, str. 91