Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Lars

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Lars - wieloletni kochanek Margarity Laux-Antille, rektorki szkoły w Aretuzie - pomimo iż był żonaty. Po czterech latach fascynacji skończyła się ta miłość. Wszyscy zazdrościli tego związku Ricie i Larsowi, jednak nie przetrwał on z powodu czarodziejki, która nie potrafiła prawdziwie docenić tego uczucia.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Lars kochał mnie, a i mnie wydawało się przez jakiś czas... Ach, co tu dużo mówić. Za dużo chciał. Zagroził mojej swobodzie, a mnie mdli na samą myśl o monogamii. Zresztą, wzięłam przykład z ciebie, Yenna.
(...)
- Nie słuchaj jej, Yennefer - powiedziała zimno Tissaia. - Jest rozgoryczona i pełna żalu. Wiesz, dlaczego nie idzie na bankiet do Aretuzy? Bo wstydzi pokazać się tam sama, bez mężczyzny, z którym kojarzono ją od czterech lat. Którego jej zazdroszczono. Którego straciła, bo nie umiała docenić jego miłości.


Czas pogardy, str. 90

- Tissaia ma rację - powiedziała Yennefer, wciąż wpatrzona w kąt łaźni. - Przestań. Wiem, że smutno ci z powodu Larsa, ale nie zmieniaj tego w nauki życiowe.


Czas pogardy, str. 91