Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Kurt Dysart

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Kurt Dysart
Tw3 kurt dysart.jpg
Kurt Dysart
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Brązowy
Tytuł(y)
Hrabia (tytuł) Anchor
Narodowość
Temeria

Kurt Dysart - temerski szlachcic, z nadania króla Foltesta hrabia Anchor. Jest wyniosły i arogancki.

Nabył posiadłość Moldavie, której chcieli pozbyć się poprzedni właściciele, bo była nawiedzona. Hrabia zlecił Geraltowi zbadanie tej sprawy. W trakcie śledztwa wiedźmin ustalił, że w podziemiach rezydencji uwięziony jest potężny żywiołak ziemi, Therazene. Potwór, próbując wydostać się zza magicznej bariery, trząsł całym domem, przez co mieszkańcy uważali posiadłość za nawiedzoną. Biały Wilk zabił potwora i odebrał od hrabiego nagrodę. Gdy Dysart dowiedział się, że jego rezydencja ma rozległe podziemia, zdradził chęć wykorzystania ich i umeblowania.

Jeżeli w trakcie walki z Therazene Geralt zniszczy drewniane podpory podtrzymujące strop i po zakończeniu zadania odwiedzi rezydencję Moldavie, spotka przed bramą sługę, który poinformuje go o śmierci hrabiego Kurta. Dysart wszedł osobiście do podziemi, aby je obejrzeć, a ziemia zawaliła się wtedy i pogrzebała szlachcica.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]