Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Księga maga z wieży

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Księga maga z wieży

Stary traktat magiczny. Zawiera zaginioną wiedzę Alzura, rytuały wspomagające wzrost istot oraz tajemnicę Pioruna i Traczy.

Zawartość[edytuj | edytuj kod]

Księga maga z wieży Księga maga z wieży
Przez niego samego spisana

"Alzur, pomimo swojego szaleństwa, uzyskał w czasie badań zaskakujące rezultaty. Stwierdził bowiem, że zdoła odkryć ożywienia materii nieozywionej, jesli opanuje sztuke ozywiania czystej energii. Wedlug Alzura golem zadziala tylko wtedy, gdy bedzie napedzany zywa moca, która nasladuje boska pneume istot zywych, czyli dusze.

Czarodziej nie dokonczyl swoich badan, ale dzieki eksperymentom odkryl tajemnice Pioruna i Tarczy. Alzur potrafil mianowicie wywolac rozumne pioruny, które same odnajdywaly cel, a takze rozumna tarcze mocy, która wyzwalala takowe pioruny wedle potrzeb. Glupcy widzieli w jego odkryciach jedynie bron potezniejsza od wija z Mariboru czy slawetnego koscieja. Ja jednak dostrzegam z cala jasnoscia, ze Piorun Alzura jest etapem posrednim na drodze do stworzenia istoty idealnej."

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Głosariusz:

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Lokacje[edytuj | edytuj kod]