Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Krew i Wino

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
"Krew i Wino"
W3 pakiet dodatkow 2015-04 PL.jpg
Szczegóły
Lokacje
Toussaint
Zleca
Anna Henrietta
Nagrody
5000 Koron , Winnica Corvo Bianco , Beczki z Winem Sangreal , Dublet z Beauclair

Wiedźmin 3: Krew i Wino – drugie duże fabularne rozszerzenie do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Jego akcja rozgrywa się w Toussaint.

Dodatek przynosi ze sobą nową linię fabularną oferującą ponad 20 godzin rozgrywki, a gracze po raz kolejny wcielają się w rolę Geralta z Rivii. Premiera odbyła się 31 maja 2016 roku.

Fabuła[edytuj | edytuj kod]

Fabuła dodatku Krew i Wino przenosi nas wraz z postacią Geralta do całkiem nowej krainy o nazwie Toussaint będącej jednym z niewielu państw wiedźmińskiego uniwersum, które nie zostało jak dotąd dotknięte wojenną pożogą. Jak się szybko okazuje, panująca w Toussaint atmosfera sielanki i pokoju to jednak tylko i wyłącznie pozory, a znajdująca się nieco na uboczu kraina, w rzeczywistości skrywa mroczny i krwawy sekret.  

Tak oto Białemu Wilkowi przyjdzie po raz kolejny stawić czoła złu, które jest w stanie zwalczyć nie kto inny, jak tylko on - wiedźmin.

W serwisie Steam można przejrzeć osiągnięcia możliwie do wykonania w tej części gry. Geralt może brać udział w turniejach rycerskich, a także rozwijać Corvo Bianco - jedną ze słynnych winnic Toussaint. Oprócz tego otrzymał arcymistrzowski rynsztunek, zaś Pani Jeziora ponownie podarowała mu miecz Aerondight. Do nowych przeciwników doszli ci znani z pierwszej części gry m.in.: barghest, bruxa, fleder i garkain (na jad tego ostatniego pojawiłą się odtrutka w postaci kolejnego eliksiru) oraz oszluzg, szarlej, gigant i borowik.

Mechanika[edytuj | edytuj kod]

W porównaniu do wydanej rok wcześniej na platformie PC Windows gry Wiedźmin 3: Dziki Gon, drugi dodatek fabularny nie przynosi większych zmian w mechanice rozgrywki, jeśli nie liczyć szeregu nowości i poprawek, wprowadzonych wraz z kolejnymi aktualizacjami gry macierzystej. Podobnie jak w przypadku pierwszego płatnego DLC - Serca z Kamienia - otrzymujemy jednak całkiem nową i wielowątkową historię fabularną, która swoim rozmiarem dorównuje wydanej w 2007 roku pierwszej części serii.

Wraz z nią, w grze pojawia się oczywiście cała masa zadań pobocznych, nowe skarby i obozy bandytów do splądrowania, nieznane dotąd elementy ekwipunku i karty do gwinta oraz całkiem nowi bohaterowie niezależni. Inaczej niż w wypadku pierwszego DLC, akcja toczy się głównie na całkiem nowych i niedostępnych wcześniej terenach krainy Toussaint, które po zainstalowaniu dodatku pojawiają się na dotychczasowej mapie wiedźmińskiego uniwersum.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Dodatek Wiedźmin 3: Krew i Wino otrzymał w 2015 roku dofinansowanie od Europejskiej Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego. Dotacja wyniosła 150 tysięcy euro.
  • Wraz z Krwią i Winem do gry zawitała nowa talia inspirowana wyspami Skellige. Wśród nich znalazło się kilka nowych kart: Grzyby, Berserkerzy – kiedy zagramy tę kartę wszyscy przemienią się w niedźwiedzie – Drakkar – jednostka oblężnicza, Lugos Szalony - specjalna jednostka i Złoty Kogucik.
  • Podano również, że edycja kolekcjonerska zawiera fizyczne wersje talii Nilfgaardu oraz Królestw Północy.
  • Na potrzeby Krwi i wina nagrano 14 tysięcy linii dialogowych, czyli ponad dwa razy więcej niż dla Serc z kamienia.
  • Obszar gry wypełniony jest różnymi aktywnościami – pojawiło się 90 nowych zadań oraz 40 lokacji, w których znajdują się skarby, kryjówki złoczyńców czy leża potworów. Co ciekawe, odwiedzanie takich miejsc wpływa także na pobliskie tereny: jeśli na przykład wybijemy bandytów w głównym obozie, zmniejszy się ich liczba w całej okolicy.
  • Otrzymaliśmy do dyspozycji 12 nieznanych dotąd mutacji.
  • Spore zmiany przeszedł interfejs użytkownika, co niezwykle usprawnia zarządzanie ekwipunkiem itd.
  • Gracze otrzymali 100 nowych elementów zbroi oraz 30 broni, które pozwalają na skuteczniejszą walkę z 20 rodzajami dotąd nieznanych potworów. W związku z ogromnymi rozmiarami dodatku do 100 zwiększył się też maksymalny poziom możliwy do uzyskania w New Game Plus.