Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Królowa kikimor

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Królowa kikimor
Bestiary Kikimore queen full.png
Szczegóły
Występowanie
na swoje leże królowa wybiera spokojne, wilgotne i ciemne miejsce, gdzie swobodnie może składać jaja, na przykład jaskinie na terenach podmokłych; królowa kikimor żyje w otoczeniu swojego potomstwa i razem z nimi tworzy społeczność podobną do społeczności mrówek.
Odporności
odporna na wszystkie efekty; ze względu na gruby pancerz niezwykle trudno ją zranić, czy to mieczem srebrnym, czy stalowym.
Podatności
porusza się bardzo wolno - to jedyna słabość królowej kikimor.
Taktyka
jeden cios królowej może powalić i zabić człowieka.
Składniki alchemiczne
Nerw królowej kikimory

Królowa kikimor - matka i przywódczyni wszystkich okolicznych kikimor, składa jaja i żyje w głębokich jaskiniach.

Niektórzy uczeni twierdzą, że kikimory zachowują się podobnie do mrówek. Podzielone są na robotników, którzy wykonują wszelkie prace, oraz wojowników, którzy zajmują się ochroną pracujących członków społeczności. Życie kolonii kikimor skupia się wokół wielkiej samicy, królowej. Bezustannie płodzi ona nowe potomstwo. Krajobraz wokół siedziby królowej przypomina pustynię - po stworzeniach, które nie wyniosły się w porę, pozostały tylko szkielety i nawet ptaki nie ćwierkają wśród drzew.

Pojawia się w grze tylko raz, gdzie jedynym sposobem na jej pokonanie jest przygniecenie stropem jaskini, w której żyje.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Królowa Kikimor zabiła Magistra, pożerając go w całości.
  • Można stworzyć klon Królowy Kikimor, jak to zrobić znajdziecie na youtube.com.
  • Zwalenie na głowe jej coś ciężkiego sprawia szybsze zabicie (bez wysiłku).