Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Królewskie rody Północy

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Królewskie rody Północy
Tw3 book green.png
Przedmiot można przeczytać
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Kupno
25 Novigradzkie korony
Sprzedaż
1 – 3 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

A least one copy of this book is found in the Zamek Królewski.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Cirilla Fiona Elen Riannon, urodzona w 1251, dziedziczka tronu Cintry, księżna Brugge i diuszesa na Sodden, dziedziczka Inis Ard Skellig i Inis An Skellig, suzerenka Attre i Abb Yarra. Córka Pavetty (por. Pavetta Fiona Elen) i Jeża z Erlenwaldu (por. Emhyr var Emreis). Wnuczka słynnej Lwicy z Cintry, królowej Calanthe (por. Calanthe Fiona Riannon).
Podczas rejsu z Cintry na Skellige doszło do katastrofy okrętu, w której życie stracili Jeż i Pavetta. Dalszym wychowaniem Cirilli zajęła się wówczas jej babka. W roku 1260, z obawy przed zagrożeniem nilfgaardzkim, królowa Calanthe wysłała Cirillę na dwór króla Ervyll (por. Ervyll z Verden), gdzie dziedziczka Cintry miała poślubić następcę tronu Verden, księcia Kistrina (por. Kistrin z Verden). Sojusz z Verden i pomoc tamtejszej armii były wówczas priorytetami na Calanthe, jednak do małżeństwa nie doszło, a Cirilla wróciła na dwór babki. W 1261 roku, podczas tak zwanej Rzezi Cintryjskiej, Cirilla zaginęła.