Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Król Rybak (NPC)

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Król Rybak.jpg

Król Rybak – postać z gry Wiedźmin, kochanek Pani Jeziora.

W grze Wiedźmin[edytuj | edytuj kod]

W akcie IV zamieszkuje chatkę na brzegu. Od rana do wieczora spaceruje z wędką i łowi ryby, a w nocy śpi w chatce. Do niego trzeba się zgłosić o zgodę na pożyczanie łódki w celu popłynięcia na Wyspę Rybitw. Co jakiś czas atakują go wrodzy kapłani Dagona, którzy zadają mu tak wielkie obrażenia, że ten pada na ziemię i wstaje dopiero po regeneracji odpowiedniej ilości HP. Można u niego zacząć zadanie Kręgi na wodzie, w niektórych zadaniach głównych przysyła Geraltowi wiadomości od Pani jeziora. Charakterystyczną cechą Króla Rybaka jest jego chroniczne milczenie – cały czas rozmawia z Geraltem przy użyciu pomrukiwań, nie wypowiadając żadnego słowa. Wyjątkowo zachowuje się, gdy Geralt porozmawia z nim po zakończeniu zadania Kręgi na wodzie po stronie Pani jeziora – wtedy zareaguje na komentarz Geralta „No dalej, bo gotowym pomyśleć, żeś gbur, mruk i tępak” słowami „Gbur, mruk i tępak? Po prostu nie odczuwam potrzeby ciągłego gadania. Jak nie mam nic do powiedzenia, to milczę... Może nie jestem najbardziej rozmownym rybakiem, ale od razu gbur i mruk? Przesada.”. Na zakończenie aktu IV przenosi łódką Geralta i Jaskra do Wyzimy.

W przygodzie Wesele pojawia się jako jeden z gości. Nie odgrywa ważnej roli, zbywając Geralta pomrukiwaniami, do czasu, kiedy Jaskier proponuje wziąć od niego rybę jako przekupstwo dla Gulguma, złodzieja obrączek ślubnych. Król Rybak z nieznanych powodów rozpoczyna walkę na pięści z Białym Wilkiem, po której wygraniu Geralt zyskuje rybę dla utopca. Należy uważać, gdyż przegrana z Królem Rybakiem może uniemożliwić zakończenie przygody. Postać ta doczekała się w Weselu własnego portretu w dzienniku.

W machinimie Bukaj Ksum: Nemezis pojawia się w kilku odcinkach. W odcinku 2 pijaczyna Michasz z Odmętów wybiera się do niego zgodnie ze swoim starym zwyczajem, twierdząc, że chociaż nigdy się nie zgodził Król Rybak, to jednak nie wyraził też sprzeciwu na korzystanie z przedmiotów w jego chacie. Król Rybak wygania jednak go z domu po usmażeniu przez niego rybki na spirytusie i spowodowaniu niewielkiego pożaru na kuchni. Wymyka mu się po serii pomrukiwań „WON”, na co menel nazywa go „burakiem bez poczucia humoru”. W odcinku 5. zjada obiad w towarzystwie Alojzego i gra z nim w kościanego pokera, kiedy razem z nim staje się świadkiem kradzieży jego łódki przez Aspera, Laufesa i Aspera Boguslavsky'ego. Wykrzykuje do nich gniewnymi pomrukami, kończąc je „...wasza mać!".

W grze Wiedźmin 3 Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]

Król Rybak występuje też w dodatku Wiedźmin 3: Krew i Wino. Za dnia można go spotkać nad brzegiem jeziora Lac Célavy, gdzie wędkuje. Gdy Geralt spróbuje z nim porozmawiać, mężczyzna odpowie tylko „Mhm”.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Wiedźmin 3 Krew i Wino[edytuj | edytuj kod]