Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Kompresja artefaktowa

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Plik:Triss-figurine.png
Skompresowana postać w figurkę
Assire dekompresująca Triss

Kompresja artefaktowa - czar z gatunku transformacyjnych. Do rzucenia go, potrzebne się nie liche umiejętnosci. Pozwala on na spakowanie żywej ooby w dowolny przedmiot. Funkcjie organizmu zostają wstrzymane, ofiara, nie widzi, nie słyszy, nie czuje ale żyje.

Wiedźmin: Gra Wyobraźni[edytuj | edytuj kod]

"Jest to jedno z najtrudniejszych znanych zaklęć. Pozwala dosłownie zapakować kogoś w dowolny przedmiot - gwałtownie zmniejszyć go, nawet do miniaturowych rozmiarów i wtłoczyć do "miejsca przechowania". Kompresowana osoba traci zwykle przytomność. Jest to czar niebezpieczny, może poważnie uszkodzić ciało pakowanej osoby. Po rozpakowaniu jest ona odwodniona i wycieńczona. By rzucić czar, należy posiadać matrycę kompresowanej osoby (pozwala ona na jej powrót do właściwych kształtów)."