Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Join The Fan Lab, a private Fandom research community for users in the US and UK where you will be asked to share your opinions on all things gaming and entertainment! Click here to see if you qualify

Kodeks wiedźmiński

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Kodeks wiedźmiński - iluzoryczny spis praw i obowiązków Wiedźminów.

W rzeczywistości ów kodeks w ogóle nie istniał, a użycie tego terminu wraz z jego interpretacją było całkowicie w kwestii wiedźmina.

Kodeks służył głównie do wykręcenia się od wykonania jakiegoś zlecenia, gdy dany wiedźmin nie chciał z jakiegoś powodu tłumaczyć się przed potencjalnym zleceniodawcą.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jednym z najbardziej znanych punktów kodeksu był zakaz zabijania smoków.
  • Geralt korzystał z niego m.in. gdy jego zlecenie polegało na zabiciu przedstawciela jakiejś rozumnej, lecz niegroźnej rasy – Elfa, driady, rusałki, czy dopplera, czasami również innej potencjalnie groźniejszej rasy, np. wilkołaka czy wampira. Zwykle prosił "nieproszonego gościa" o zmianę lokum lub zaprzestanie ostentacyjnego zachowania i przystosowanie się do otaczających warunków, czyli niewiedzy prostej tłuszczy.