Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Kodeks wiedźmiński

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Kodeks wiedźmiński - iluzoryczny spis praw i obowiązków Wiedźminów.

W rzeczywistości ów kodeks w ogóle nie istniał, a użycie tego terminu wraz z jego interpretacją było całkowicie w kwestii wiedźmina.

Kodeks służył głównie do wykręcenia się od wykonania jakiegoś zlecenia, gdy dany wiedźmin nie chciał z jakiegoś powodu tłumaczyć się przed potencjalnym zleceniodawcą.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jednym z najbardziej znanych punktów kodeksu był zakaz zabijania smoków.
  • Geralt korzystał z niego m.in. gdy jego zlecenie polegało na zabiciu przedstawciela jakiejś rozumnej, lecz niegroźnej rasy – Elfa, driady, rusałki, czy dopplera, czasami również innej potencjalnie groźniejszej rasy, np. wilkołaka czy wampira. Zwykle prosił "nieproszonego gościa" o zmianę lokum lub zaprzestanie ostentacyjnego zachowania i przystosowanie się do otaczających warunków, czyli niewiedzy prostej tłuszczy.