Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Kodeks wiedźmiński

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Kodeks wiedźmiński - iluzoryczny spis praw i obowiązków Wiedźminów.

W rzeczywistości ów kodeks w ogóle nie istniał, a użycie tego terminu wraz z jego interpretacją było całkowicie w kwestii wiedźmina.

Kodeks służył głównie do wykręcenia się od wykonania jakiegoś zlecenia, gdy dany wiedźmin nie chciał z jakiegoś powodu tłumaczyć się przed potencjalnym zleceniodawcą.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Jednym z najbardziej znanych punktów kodeksu był zakaz zabijania smoków.
  • Geralt korzystał z niego m.in. gdy jego zlecenie polegało na zabiciu przedstawciela jakiejś rozumnej, lecz niegroźnej rasy – Elfa, driady, rusałki, czy dopplera, czasami również innej potencjalnie groźniejszej rasy, np. wilkołaka czy wampira. Zwykle prosił "nieproszonego gościa" o zmianę lokum lub zaprzestanie ostentacyjnego zachowania i przystosowanie się do otaczających warunków, czyli niewiedzy prostej tłuszczy.