Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Kernun

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Kernun

Tw3 journal kernun locked.png

Tw3 journal kernun.png

Szczegóły
Rodzaj
Relikty
Boss
Tak
Odmiany
Duch Lasu
Leszy
Występowanie
Forest near Chata drwali
Odporności
unknown
Podatności
Bomba dwimerytowa
Olej przeciw reliktom
Znak Igni
Taktyka
controlling surrounding animals and plants
Składniki
Żywica leszego
Mutagen z leszego
Dodatkowe
Trofeum z leszego

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Bestiariusz[edytuj | edytuj kod]

Tłumaczyliśmy kutasowi, że w lesie coś się zalęgło, ale nie chciał wierzyć...
– Ludovik Obraniek, drwal
Novigrad to największa metropolia na świecie, szczytowe osiągnięcie cywilizacji, zdawałoby się, dowód na to, że natura została okiełznana i nagięta do ludzkiej woli. Ale tuż za jego bramami rozciąga się Puszcza Novigradzka – a kto się do niej zapuści, rychło się przekona, że prymat człowieka nie sięga daleko poza miejskie mury.

Jednym z potworów, który uwił leże w gęstwinie, był stary, potężny leszy. Intruzów traktował z właściwą swemu gatunkowi okrutnością – rozszarpując pazurami, gruchocząc kości zaciskającymi się pędami czy rzucając na pożarcie wilkom. Gdyby nie wrażliwość na ogień, w tym Znak Igni, i ochronne działanie Znaku Quen, można śmiało założyć, że najlepszy nawet wiedźmin nie byłby w stanie ubić tej bestii.
Geralt z Rivii, zwany Białym Wilkiem, zdołał pokonać leszego dopiero po długim boju, przecierając tym samym ścieżkę drwalom. Las będzie powoli kurczyć się pod ich toporami. Może kiedyś zniknie całkiem – a wraz z nim potwory.