Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Kejran

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Kejran przedstawiony w grze Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
Keyran.jpg

Kejran, przez miejscowych zwany także Staruchem - wodny potwór, rzędu amphipoda, gromady wielkoszczęk, rodziny hyphydridae. Z wyglądu przypominający żagnicę. Został stworzony przez czarodzieja nie wymienionego z imienia, jednak z zapisków w dzienniku pokładowym statku który stoczył zwycięską potyczkę z Daerdin i go zatopił podejrzenie pada na czarownika Oswena. Stwór występujący tylko w grze Wiedźmin 2. Zostaje zabity przez Geralta i Shealę.

Ciekawostki i inne informacje[edytuj | edytuj kod]

  • Walka z Kejranem w Wiedźminie 2 jest wyjątkowo frustrująca dla bardzo wielu graczy, gdyż często ukazują się ogromne wady systemu QTE zastosowanego w grze.
  • Od czasu aktualizacji 2.1 na poziomie łatwym możliwe jest niedoczytanie się skryptu, przez co ruina mostu nad nim nie jest zawalana. A co z tym idzie, nie można się po nim wspiąć i zabić Kejrana.