Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Katakan - monografia

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Katakan - monografia
Tw3 book purple.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup / Zakupu
Cena bazowa
85 Novigradzkie korony
Kupno
256 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

This book provides a bestiary entry for katakans. It can be purchased from the Ducal camerlengo

Copies of this book can also be found for free in the following locatons:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Zanim zajmiemy się katakanem, stworzeniem, któremu poświęcone zostało niniejsze dzieło, tytułem wstępu przedstawimy mniej wprawnemu czytelnikowi czym są wampiry oraz czym nie są. Ku naszemu ubolewaniu w ciągu lat narosło wiele mitów dotyczących tych stworzeń, a popularne powieści wydatnie przyczyniły się do spopularyzowania zabobonów.

W powszechnym mniemaniu wampiry są powstałymi z grobu potępieńcami – upiorami spragnionymi ciepłej krwi. Nic bardziej błędnego! Stworzenia te pochodzą z innego świata, dawno temu trafiły do naszego, nauczyły się żyć wśród ludzi i ewoluowały.

Wbrew obiegowej opinii wampiry nie muszą pić krwi ludzi, aczkolwiek czynią to często, bowiem krew ludzka działa na nie jak alkohol. Ugryzienie wampira nie zamienia ugryzionego w wampira, co jest zrozumiałe, bowiem w ten sposób świat zapełniłby się wampirami w przyroście geometrycznym. Bieżąca woda nie jest dla wampirów żadną przeszkodą, nawet jeśli jest zimna, albowiem wampiry są odporne zarówno na gorąco, jak i na zimno.

I najważniejsze: wampiry nauczyły się żyć w świetle słońca i nie jest ono dla nich żadną przeszkodą, ale nigdy przenigdy nie błyszczą i nie połyskują pod wpływem słonecznych promieni.