Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Katakan

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Katakan - rodzaj wampira. W cyklu wiedźmińskim brak dokładnych informacji na jego temat. Wiadomo jedynie, że łagodnie obchodzi się z ofiarami, co może nasuwać wniosek, że gatunek ten jest wampirem rozumnym.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Katakan wbrew ludowych podań nie przypomina ani trochę południowego, młodego arystokraty. Wyglądem zbliżony jest raczej do olbrzymiego, humanoidalnego nietoperza potrafiącego przybrać w każdej chwili niewidzialną dla śmiertelnika formę. Gatunek ten potrafi również wpływać na umysły ludzi, co sprawia, że nieświadome niczego ofiary same ładują mu się w jego długie pazury. Niektóre osobniki odznaczają się wyjątkowym upodobaniem do różnej maści błyskotek.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Z tego, co mi wiadomo, nie kaleczą też w tak straszny sposób alp, katakan, mula, bruxa ani nosferat. Dość brutalnie ze zwłokami ofiar obchodzą się natomiast fleder i ekimma.


Chrzest ognia, str. 146-147


Wilczyca 13:40, cze 18, 2010 (UTC)