Karl Varese

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Karl Varese
Tw3 journal varese.png
Module
|- Informacje
Przydomek / pseudonim(y)
Tasak
Rasa
Krasnolud
Płeć
Mężczyzna
Kolor włosów
Brązowy
Profesja
przestępca

Carlo Varese znany jako Tasak jest jednym z czterech bossów Novigradzkiego półświatka z Królem Żebraków , Sigim Reavenem oraz Skurwielem Juniorem . Jest on krasnoludem więc jego pozycja daje nadzieje jego kumotrom na dobre życie w Novigradzie. Zresztą cała jego banda składa się z krzepkich, krasnoludzkich chłopaków. Widać ich, gdy przechadzają się po mieście bądź pośrednio uczestniczą w różnych zadaniach.

Sam Tasak jest jak każdy krasnolud potężnie zbudowany. Irokez na głowie i wytatuowane ciało to jego znaki rozpoznawcze. Z charakteru jest bardzo nerwowy i impulsywny, nie spędza czasu na chłodnych kalkulacjach tylko od razu przechodzi do "zdecydowanego" działania tj. siłowego. Na początku nie ufa Geraltowi, jednakowoż po nalocie ludzi Juniora na łaźnię, proponuje wiedźminowi znalezienie Skurwiela swoimi metodami.

Galeria

Gwint

Dziennik

W zaułkach i spelunach Novigradu żartowano, że krasnolud Karl Varese, jeden z czterech przywódców lokalnego półświatka, jest na swój sposób gorącym zwolennikiem i obrońcą idei koegzystencji. Jej założenia realizował jednak w sposób dość wybiórczy.

W opinii Tasaka on sam, jako zasymilowany mieszkaniec Novigradu, miał prawo do swobodnego prowadzenia własnych interesów. Każdy, kto mu w nich bruździł, był wrogiem koncepcji współistnienia ras, zasługującym na ukatrupienie i skarmienie stadku wygłodniałych świń. Zbójecka ksywa Karla pochodziła ponoć od rzeźniczego narzędzia, jakim zwykł odcinać palce tym, którzy nieopatrznie sięgnęli po jego własność. Nawet jeśli to tylko plotki, niewielu było takich, którzy mieli odwagę je zweryfikować.
Tasak słynął z porywczości, a nade wszystko nienawidził, gdy ktoś próbował zrobić z niego durnia. Nic dziwnego tedy, że atak nasłanych przez Skurwiela Juniora oprychów, oględnie mówiąc, zepsuł mu dzień.

Nie było wątpliwości, że krasnolud zamierza spełnić swe groźby dotyczące Skurwiela, choćby musiał w tym celu zrównać z ziemią całą dzielnicę.

Zadania

Ciekawostki

  • Jeśli Geralt pomaga Triss ewakuować magów podczas zadania Teraz lub Nigdy , Tasak padnie ofiarą polowań na nieludzi i spłonie na stosie.