Kanały pod Oxenfurtem

Z Wiedźmińska Wiki
Wersja z dnia 15:53, 11 sie 2020 autorstwa Mag12200 (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Kanały pod Oxenfurtem.jpg

Kanały pod Oxenfurtem - system kanalizacji biegnących pod miastem Oxenfurt. Jest to najniebezpieczniejsze miejsce w całych mieście głównie dlatego, że jest pełne szczurów i utopców.

Kanalizacja ta składa się z dwóch poziomów: wyższego i niższego, który jest najbardziej niebezpieczny i w związku z tym, jest zamknięty od lat.

Jedynym wejściem do tego ścieku jest studnia, znajdująca się na głównym placu w mieście.

Wiedźmin 3: Serca z Kamienia

Kiedy Geralt przyjął zlecenie od Olgierda von Evereca, związane z zabiciem bestii, musiał się udać do kanałów w Oxenfurcie. W trakcie poszukiwań wiedźmin natrafił na znajomą z dawnych lat, Shani. Okazało się, że medyczka poszła do kanałów wraz z redańskim oddziałem badawczym pod dowództwem Verna Pallacka, w celu pobrania próbki ze śliny potwora i stworzenia na jej podstawie szczepionki.

Niestety, cała ta akcja okazała się porażką, ponieważ cały oddział zginął oprócz Shani. W końcu Biały Wilk i rudowłosa medyczka odnaleźli wspólnie kryjówkę potwora, znajdującą się na dolnych poziomach. Geralt odesłał Shani, wywabił bestię i ją zabił. Okazało się jednak, że bestia z kanałów to tak naprawdę zaklęty, ofirski książę, w związku z tym wiedźmin zostaje niedługo potem zabrany przez ofirczyków.

Galeria

Wiedźmin 3 Serca z Kamienia