Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Kanały Wyzimskie

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Kanały Wyzimskie
Kanały Wyzimskie

Kanały Wyzimskie - (w grze Wiedźmin) zostały zbudowane jeszcze w czasach, gdy na tym miejscu stało starożytne, elfie miasto. Niewiele pozostało z ich dawnej świetności, jednak dobrze spełniają swoją funkcję. Łączą Wyzimę Klasztorną i Handlową, odprowadzając ścieki z całego miasta, dzięki czemu smród rynsztoków jest nieco mniej przytłaczający.

Kanały stały się ostatnio siedliskiem różnych potworów, przede wszystkim utopców. Wiadomo również, że gnieździ się tam kuroliszek.

Ciekawostki:[edytuj | edytuj kod]

  • jako kryjówkę obrała sobie wyzimskie kanały tajna organizacja o nazwie Salamandra. Zmuszani do pracy ludzie wytwarzają tu fisstech, przyczyniając się tym samym do rozkwitu handlu narkotykowego,
  • kanały to miejsce odludne i rzadko odwiedzane, dlatego też stały się idealnym schronieniem dla czcicieli zakazanego kultu Lwiogłowego Pająka;