Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Gamepedia was upgraded to MediaWiki version 1.31 on Wednesday November 14th. To learn more about the upgrade and its effects click here.

Kajetan z Cleves

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Młody

Kajetan z Cleves, zwany Młodym - drugoplanowa postać w grze komputerowej Wiedźmin 2: Zabójcy Królów. Najnowszy członek Rębaczy z Crinfrid. Niedawno, wraz z resztą oddziału, został najemnikiem w armii króla Foltesta.

W Prologu, Geralt dowiaduje się, że Młody założył się o to, iż podczas szturmu na twierdzę La Valette będzie walczył w samych gaciach, ponieważ uparł się, że ochroni go swój amulet niewiadomego pochodzenia. Poprosił Geralta o zweryfikowanie mocy talizmanu.

Zadanie[edytuj | edytuj kod]

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Geralt decyduje, że amulet jest bezużyteczny:
Rycerz ten kupił rzekomo cudowny amulet i święcie wierzył, że jego moc uchroni go przed ranami. Geralt, wiedząc, że wisiorek jest bezużyteczny, poinformował o tym Kajetana.
Wdzięczny za wcześniejsze ostrzeżenie rycerz nie tylko uwierzył w niewinność Geralta, ale pomógł mu uniknąć straży. Tak to okazało się, że prawdomówność popłaca. Przynajmniej czasami.
Geralt zostaje złapany przez strażników w końcowej części Prologu:
Wdzięczny za wcześniejsze ostrzeżenie rycerz wierzył w niewinność Geralta. Chciał pomóc mu uniknąć straży, lecz doszło do walki, a honorowy Kajetan zginął, krzyżując ostrze z mieczem wiedźmina.
Geralt Geralt odmawia pomocy Rębaczom:
Rycerz ten kupił cudowny amulet i święcie wierzył, że jego moc uchroni go przed ranami. Geralt nie miał czasu, by wdawać się w dyskusję z pijanicą i Kajetan z Cleves poszedł na bitwę bez zbroi, za to odziany w pancerz wiary w swą nietykalność.
Geralt decyduje, że amulet jest użyteczny / odmawia pomocy Rębaczom:
Albo wiara ta okazała się niewystarczająca, albo amulet, nawet jeśli był magiczny, miał inne zastosowanie, gdyż rycerz Kajetan zginął podczas szturmu na twierdzę La Valette'ów.

Wideo[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]