Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Kaczerb

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Kaczerb
Tw2 journal bullvore.png
Szczegóły
Odmiany
Trupojad
Występowanie
znaleziono w jaskiniach i pieczarach
Odporności
Krwawienie i Trucizna
Podatności
Olej Przeciw Trupojadom
Taktyka
plucie kwas i atakuje szybko i mocno
Składniki
Mózg kaczerba
Krew trupojada
Zęby trupojada
Oczy trupojada
Skóra trupojada
Sukno
Dratwa
Dodatkowe
Trofeum z kaczerba

Kaczerb - potwór żyjący głęboko pod ziemią, zazwyczaj w opuszczonych kopalniach na bardzo niskich poziomach. Jest bardzo duży oraz silny, swoim grubym pancerzem paruje ciosy. Występuje w grze Wiedźmin 2.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Kaczerba można porównać do góry mięśni uwięzionych w worze z twardej i elastycznej skóry. Łeb ma jak bawół, ale jego pysk jest najeżony ostrymi zębami, dostosowanymi do rozrywania mięsa. Kaczerby są stworzeniami pokoniunkcyjnymi. Widomą oznaką wpływu Chaosu są rogi i szczątkowe łapy, którymi stwór ledwie porusza, wyrastające na całym ciele.
Potwór nie lubi towarzystwa innych ze swojego gatunku, można rzec, jest indywidualistą, niczym poeta. Jak artysta lubi się też popisać przed maluczkimi, przeto widuje się go w towarzystwie małych i słabszych bestii, na przykład nekkerów lub zgnilców. Kaczerb daje czasami osobliwy pokaz, zabijając swoją świtę w wymyślny sposób, przykładowo bluzga kwasem na zgnilce, a te wybuchają.
Z kaczerbem walczy się stylem silnym, jest to bowiem potwór powolny. Skórę ma twardą, więc bez bólu przyjmuje lżejsze razy, a przy tym regeneruje się szybko, jak, nie przymierzając, troll. Wolniejszych przeciwników zabija z miejsca impetem straszliwej szarży. Należy przed nią uskoczyć, bowiem tuż po ataku kaczerb jest oszołomiony i właściwie bezbronny. Szybkich wrogów kaczerb traktuje okropną bronią: rzyga plugastwem żrącym i trującym zarazem, tak że przeciwnik równocześnie dławi się jadem i rozpuszcza w breję.
Kaczerb jest trupożercą, przeto należy go potraktować olejem przeciw trupojadom, nałożonym na ostrze miecza. Smar ten jątrzy rany zadane bestii i daje wiedźminowi dużą przewagę. Nie warto za to przygotowywać przeciw kaczerbowi olejów powiększających krwawienie i zwykłych trucizn, gdyż stwór jest na nie odporny.

Galeria[edytuj | edytuj kod]