Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Wyspa Kłomnica

Z Wiedźmińska Wiki
(Przekierowano z Kłomnica)
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Szybka podróż

Wyspa Kłomnica
Tw3 fyke isle.jpg
Widok na wyspę
Opis
Typ
Wyspa
Lokalizacja
Jezioro Morzycko, Velen
Region
Velen
Mieszkańcy
Duchy zamordowanych podczas ataku na wyspę
Usługi
link= Szybka podróż

Wyspa Kłomnica jest wyspą leżącą na położonym na północy Velen Jeziorze Morzycko. Znajduje się na niej „Mysia WIeża”, dawna siedziba czarodzieja Aleksandra, oraz krąg w którym Guślarz odprawia „Dziady”. Krótko po tym jak na wyspę uciekł baron Wszerad została ona zaatakowana a wszyscy mieszkańcy zamordowani, od tamtej pory nad wyspą ciąży klątwa podtrzymywana przez ducha Anabelle – córki barona.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Podczas akcji gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wyspa jest całkowicie opuszczona. Czarodziejka Keira Metz prosi Geralta aby udał się na Kłomnicę i zdjął ciążącą na niej klątwę. Wiedźmin bierze Magiczny kaganek zdobyty podczas wizyty w kryjówce Avallac'ha w Velen i płynie na Wyspę, gdzie napotyka duchy zamordowanych mieszkańców i chłopów zabitych przez klątwę nim zdążyli opuścić Kłomnicę oraz szczury. Następnie zabójca potworów odczarowuje ducha Anabelle pozwalając mu zamienić się w groźną Morową Dziewicę lub odejść w pokoju a klątwa ciążąca na wyspie przestaje być groźna.

Mieszkańcy[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]