Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Jezioro Morzycko

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Jezioro Morzycko - znajduje się w południowo-zachodniej części Velen. Na jego środku znajduje się spowita mgłą wyspa Kłomnica, gdzie dziedzic Wszerad skrył się wraz z rodziną, gdy bitne wojska Nilfgaardu siały pustoszenie w Temerii w 1275 roku. W Kręgu na Kłomnicy corocznie odprawiany jest również obrzęd Dziadów przez miejscowego Guślarza.

Wybrzeża jeziora stanowią głównie liczne bagniste trzęsawiska i moczary, w tym położone na wschodnim krańcu jeziora Krzywuchowe Moczary. Zarówno w jeziorze, jak i na jego przybrzeżach żerują utopce, topielce, mglaki oraz baby wodne lubujące się w polowaniu na wydobywających torf ludzi.