Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Jerzy z Kagen

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Jerzy z Kagen - wiedźmin pochodzący z Wiedźmińskiej Szkoły Cechu Gryfa .

Z notatek na jego temat można dowiedzieć się, że przed śmiercią podjął się zbadania tajemnicy latarni morskiej w Velenna polecenie prefektów Gors Velen, którzy byli zaniepokojeni ostatnimi katastrofami morskimi w tym regionie. Wiedźmin po śledztwie stwierdził, że za wypadki odpowiadali miejscowi wieśniacy, którzy rozpalając na wzgórzach ogniska wprowadzali okręty w błąd, przez co te rozbijały się na skałach, a następnie były przez owych wieśniaków rabowane. Wyjaśniwszy sprawę wiedźmin prędko udał się do twierdzy baroneta, gdzie miał się podjąć ubicia zielonego smoka grasującego w pobliskich wsiach. Opuszczając w pośpiechu latarnię zapomniał odebrać od lokalnego rzemieślnika schematu na miecz srebrny, według którego kowal miał wykonać wiedźminowi nowy oręż, gdyż stary uległ zniszczeniu.

Koniec końców Jerzemu z Kagen udało się pokonać smoka, sam jednak odniósł w walce poważne rany. Leżąc w agonii w warowni baroneta został na dodatek okradziony z wiedźmińskich schematów i dekoktów przez niejakiego A. Błaszczyka, który zamyślał wespół z szwagrem spieniężyć drogocenne przedmioty u pasera w Mariborze. Złodziej zapewne zmarł od zażycia eliksirów, które uważał za znamienity alkohol.

Wiedźmin zaś wraz z resztą schematów i ekwipunku został pochowany w Grocie Smokobójcy w Velen. Śladami jego schematów na wiedźmiński oręż podążał zespół badawczy Edwina Greloffa.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • Malowidło przedstawiające walkę Jerzego ze smokiem zdobi jedną ze ścian w Kaer Morhen w grze komputerowej Wiedźmin.