Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Jego Wysokość Emhyr var Emreis

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Jego Wysokość Emhyr var Emreis
Tw3 book blue.png
Przedmiot można przeczytać.
Opis
Rynsztunek/slot
Księgi
Kategoria
Zwykły przedmiot
Typ
Książka
Źródło
Łup
Cena bazowa
10 Novigradzkie korony
Sprzedaż
2 Novigradzkie korony
Waga
0 waga

Copies of this book can be found in the following locations:

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Emhyr var Emreis to władca ekspansywny. Obdarzony świetnym zmysłem strategicznym i jedną wizją – chce podbić świat, choć słusznie uważa, że nie podbojem się to powinno nazywać, a ratunkiem. Tak. Cesarz Nilfgaardu niesie światu żagiew cywilizacji.

Wkrótce po dojściu do władzy cesarz zajmuje kolejno sąsiadujące z Nilfgaardem królestwa. Północ ogarnia strach. Zwycięski pochód cesarskich wojsk zostaje powstrzymany dopiero w bitwie pod Brenną, po której następuje zawarcie pokoju. Jednak nikt nie ma złudzeń, celem Emhyra jest podporządkowanie Nilfgaardowi całej Północy.

W czasie kruchego pokoju, Emhyr wzmaga działania polityczne, na skutek czego widać, jak bardzo niestabilne są państwa Nordlingów. Coraz bardziej skłóceni wewnętrznie potrzebują władcy, który nada sens ich funkcjonowaniu, potrzebują władcy wizjonera – potrzebują Emhyra var Emreisa. Dlatego nasze armie ponownie przekroczyły Jarugę. Po raz trzeci... I po raz ostatni.