Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Jan Cronin

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Jan Cronin - starosta bartny, którego zięcia zabił leszy. Dwie niedziele później, 12 września 1267, wraz z zaczeckimi bartnikami traperami przekonał kompanię Geralta do eskortowania ich drogi poprzez Zwilgłe Uroczysko do Riedbrune, dokąd dotarli szczęśliwie po pięciu dniach.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

— Prosimy śniadać wielmożne państwo — powiedział ich znajomy bartnik, podchodząc do brogu w towarzystwie barczystego mężczyzny. - Gotowe już śniadanie. Owsianka na mleku. I miód… A to, pozwólcie przedstawić: Jan Cronin, starosta nasz bartny…


Wieża Jaskółki, str.

— Oj, panoczku — zajęczał Jan Cronin, a w oczach jego pojawiła się najprawdziwsza zgroza. - Że też jeszcze pytacie… Nam droga przez Zwilgłe Uroczysko! A tam, panoczku, straszno! Tam, panoczku, są brukołaki, liścionosy, endriagi, inogi a insze plugastwo! Toż ledwo dwie niedziele temu capnął leszy zięcia mego, a tak, że zięć ino zacharczeć zdołał i już było po nim. Dziwota wam, że strach nam tamtędy z babami a dziećmi? Hę?


Wieża Jaskółki, str.