Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Istredd

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Bronisław Wrocławski jako Istredd w serialu Wiedźmin

Istredd - czarodziej z Aedd Gynvael na Północy, z wyglądu miał około czterdziestu lat, o prostych i lekko szpakowatych włosach do ramion, ma kilka zmarszczek na czole oraz mądre, szare i łagodne oczy. Znał się z Yennefer od dawna. Kochał ją, nawet zaproponował jej małżeństwo, lecz ta nie mogła się zdecydować, gdyż darzyła Geralta silnym uczuciem.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Istredd nie wyglądał na więcej niż zasłużone, krzepkie czterdzieści. Miał lekko szpakowate, proste, sięgające ramion włosy i liczne, dodające powagi zmarszczki na czole, przy ustach i w kącikach powiek. Geralt nie wiedział, czy głębia i mądrość szarych, łagodnych oczu była naturalna czy wywołana czarami. Po krótkiej chwili doszedł do wniosku, że to wszystko jedno.
Miecz przeznaczenia, str.

- Ja tam zresztą nic nie wiem - starosta odwrócił wzrok i powiercił obcasem w ziemi. - I tyle mnie to obchodzi co łajno sobacze. Ale czarodziej Istredd, pomnijcie na to, to u nas ważna osoba. Niezastąpiona dla tego grodu, bezcenna, rzekłbym. Poważanie ma u ludzi, tutejszych i inszych też. My w jego czarodziejstwo nosów nie pchamy ani osobliwie w inne jego sprawy.
Miecz przeznaczenia, str.

- Dziękujemy - skinęła głową Sheala de Tancarville. - Jeżeli panie pozwolą, ja rozpocznę. Pierwsze moje pytanie, droga Filippo, brzmi: dlaczego ja? Dlaczego mnie ta przywołano? Wielokrotnie odmawiałam wysuwania mej kandydatury do Kapituły, złożyłam rezygnację z fotela w Sądzie. Po pierwsze, pochłania mnie moja praca. Po drugie, uważałam i nadal uważam, że są w Kovirze, Poviss i Hengfors inni, godniejsi tych zaszczytów. Zapytuję dlaczego zaproszono tu mnie, a nie Carduina? Nie Istredda z Aedd Gynvael, Tugduala lub Zangenisa?
- Bo to mężczyźni - odrzekła Filippa. - Organizacja, o której mówiłam, ma zaś składać się wyłącznie z kobiet Pani Assire?

Chrzest ognia, str. 41

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]