Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Hi Gamepedia users and contributors! Please complete this survey to help us learn how to better meet your needs in the future. We have one for editors and readers. This should only take about 7 minutes!

Irion

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj

Irion - człowiek, zwany także Mistrzem Irionem. Tak właściwie to pod tym imieniem krył się Stregobor, a przejął je po swoim poprzedniku, twórcy wieży w Blaviken, który zmarł ponad dwieście lat wcześniej.

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- (...) Słuchaj, Geralt, może nasz miejscowy czarodziej odpali ci coś za tę padlinę. Rybacy znoszą mu różne dziworyby, ośmionogi, klabatry czy keguleny, niejeden na tym zarobił. Chodź, przejdziemy się do wieży.
- Dorobiliście się czarodzieja? Na stałe czy dorywczo?

- Na stałe. Mistrz Irion. Mieszka w Blaviken od roku. Możny mag, Geralt, z samego wyglądu poznasz.

Ostatnie życzenie, str. 81

- (...) Podobno jesteś teraz Mistrzem Irionem.

- Tak nazywał się twórca tej wieży, zmarło mu się coś ze dwieście lat temu. Uznałem, że należy jakoś go uczcić, zajmując jego siedlisko.

Ostatnie życzenie, str. 84

Dane z pozostałych źródeł[edytuj | edytuj kod]

Ciekawostki i inne informacje[edytuj | edytuj kod]