Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

We are currently performing an upgrade to our software. This upgrade will bring MediaWiki from version 1.31 to 1.33. While the upgrade is being performed on your wiki it will be in read-only mode. For more information check here.

Interakcja z postaciami

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Łapówka Picie alkoholu Walka na pięści Kowal Game Interaction icon gift.png Medytacja Gospody i karczmy Pay Kościany poker Sygnety Trade

Łapówka[edytuj | edytuj kod]

Łapówka

Łapówka

Oczywiste jest, że czasami zaoferowanie kilku orenów znacznie ułatwia wiele spraw. Kiedy pojawi się taka możliwość, widoczna stanie się ikona, co więc należy zrobić:

  • kliknąć LPM na ikonie łapówki w trakcie dialogu z osobą, którą chcemy "przekonać",
  • slider ustalić wysokość łapówki przy pomocy suwaka,
  • zatwierdzić wybór i spróbować przekupstwa.

Wskazówka: Poszczególne osoby różnie reagują na łapówki, niektóre z nich, mogą się nawet poczuć urażone, jeżeli uznają naszą próbę przekupstwa za zbyt skromną.

Picie alkoholu[edytuj | edytuj kod]

Picie alkoholu

Medytacja[edytuj | edytuj kod]

Medytacja

Medytacja – Możesz wejść w tryb medytacji po wybraniu ikony medytacji podczas dialogu.

Wskazówka: możesz ustalić, jak długo chcesz medytować - służą do tego ikony południa, świtu, północy i zmroku oraz suwak godzinowy.

Gospody i karczmy[edytuj | edytuj kod]

Gospody i karczmy

Gospody i karczmy

W gospodach można medytować. Porozmawiaj z właścicielem danego lokalu i kliknij LPM medytację.

Wskazówka: w składzie karczmy można przechowywać przedmioty. Porozmawiaj z właścicielem i kliknij "skład". Swoje przedmioty możesz odzyskać w dowolnym momencie z każdej karczmy bądź gospody.

Zapłata[edytuj | edytuj kod]

Game Pay dialog.png

Zakupów

Ikona ta jest wykorzystywana do prawnej zapłaty kwoty pieniężnej, w przeciwieństwie do sytuacji przekupstwo. Zwykle dotyczy to usług. Przewoźnik żąda pięciu oreny do krzyża na bagnach lub z powrotem.

Handel[edytuj | edytuj kod]

What do you sell?

Zakup oraz sprzedaż prowadzić można z osobami, które wyrażają taką chęć. Należy wziąć po uwagę fakt, iż osoba, z którą chcesz handlować, wcale nie musi Ci zaoferować maksymalnej kwoty za przedmiot, który chcesz sprzedać. Zaleca się, o ile jest to możliwe, szukać osoby, która oferuje jak najwięcej oreny.