Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Ingrid Vegelbud

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Ingrid Vegelbud
Tw3 ingrid vegelbud.jpg
Module
|- Informacje
Rasa
Człowiek
Płeć
Kobieta
Kolor włosów
Brązowy
Kolor oczu
Brązowy
Przynależność
Ród Vegelbudów

Ingrid Vegelbud – postać pojawiająca się w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon. Członkini rodu Vegelbudów, córka Patrycji oraz matka Alberta. Razem z rodziną mieszka w rezydencji na wschód od Novigradu. W trakcie wydarzeń z gry jest głową rodziny, mimo że nie jest najstarsza. Uważa, że jej mąż był miłym człowiekiem, ale głupim. Próbował hodować krabopająki i w końcu jeden z nich go pożarł.

Ingrid cierpi na nieokreśloną wstydliwą chorobę, którą ukrywa przed światem. Z dolegliwościami pomagała jej przyjaciółka Triss – Myra Baiss.

Świadoma głębokiej wiary swojej matki ukrywa przed nią alchemiczną pasję Alberta. Gdy synem zainteresowali się Łowcy Czarownic, prosi o pomoc Triss Merigold. Organizuje wielki bal maskowy w posiadłości. Przyjęcie miało wywołać zamieszanie, które pozwala Albertowi niepostrzeżenie uciec z kraju.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Zadania[edytuj | edytuj kod]