Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

Imlerith

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
Imlerith
Tw3 journal imlerith.png
Module
|- Informacje
Rasa
Aen Elle
Płeć
Mężczyzna
Kolor oczu
Żółty
Przynależność
Dearg Ruadhri
Profesja
Dowódca

Imlerith - elf Aen Elle, jeden z generałów Dzikiego Gonu i podwładny Eredina. Jest brutalnym i bezwzględnym wojownikiem, a poza tym hedonistą. Jak mówi Janek woda zamarzała pod kopytami jego koni.

Wiedźmin 3: Dziki Gon[edytuj | edytuj kod]

Pierwszy raz Imlerith pojawia się, kiedy ściga złapaną przez Panie Lasu Ciri na Krzywuchowych Moczarach. Ponieważ dziewczyna uciekła, elf wsiadł na konia, by szukać jej dalej, ale zgubił jej trop.

Imlerith pojawia się ponownie w czasie ataku na Kaer Morhen, gdzie dowodzi wojskami Dzikiego Gonu. Vesemir rani go sztyletem, ale generał Gonu zabija go, skręcając mu kark. Podczas niekontrolowanego wybuchu mocy Ciri o mało nie umiera. Z opresji ratuje go Caranthir.

Po raz trzeci i ostatni wiedźmin spotyka go w Velen, na Łysej Górze, gdzie korzysta z gościnności Pań Lasu (przede wszystkim z dużej liczby sukkubów). Tam pojedynkuje się z Geraltem i ginie z jego ręki, uznając go wcześniej za godnego przeciwnika. Jego śmierć osłabia armię Dzikiego Gonu i stanowi bezpośrednią zemstę za śmierć Vesemira.

Ciekawostki[edytuj | edytuj kod]

  • W trakcie rozmowy z Ciri po walce z Imlerithem istnieje możliwość powiedzenia, że chce się jeszcze zostać na Łysej Górze. Można wtedy podejść do ciała dowódcy Dzikiego Gonu i podnieść z niego jeden z magicznych żołędzi, o których mówią wieśniacy. Żołądź można zjeść, a gracz otrzyma dwa punkty umiejętności do rozdania. Można go też oddać wieśniakom spotkanym podczas schodzenia z Łysej Góry, ale gracz nie dostanie wtedy żadnej nagrody.

Dziennik[edytuj | edytuj kod]

Imlerith, straszliwy generał Gonu – postać, którą wiedźmin często widywał w koszmarnych snach – od długiego czasu podążał tropem Ciri, by złapać i oddać ją w ręce swego władcy, Eredina .

Imlerith był potężnym i brutalnym wojownikiem, weteranem wielu wojen i podbojów, jakich w ciągu wieków lud Aen Elle dokonywał w innych światach. Nade wszystko cenił sobie fizyczną konfrontację i bezpośrednie, krwawe starcia, w których o życiu i śmierci decydowały wyszkolenie, szybkość i siła.
Imlerith brał udział w ataku na Kaer Morhen i dał się poznać obrońcom jako śmiertelnie groźny przeciwnik. Choć Vesemir, mistrz Geralta i innych wiedźminów, bohatersko mu się opierał, ostatecznie, ku rozpaczy nas wszystkich, po krwawym boju zginął z jego ręki
Niezależnie od rasy czy urodzenia, pragnienia i rozkosze większości wojowników są w dużej mierze takie same. Wedle wiadomości, jakie Ciri otrzymała od Avallac’ha, Imlerith co jakiś czas folgował przyjemnościom ciała, w związku z czym podczas wizyt w naszym świecie bywał gościem na sabacie wiedźm.

Zadania[edytuj | edytuj kod]

Galeria[edytuj | edytuj kod]