Jesteś nowy na Wiedźmińskiej Wiki i nie wiesz od czego zacząć? Zajrzyj na portal społeczności i dowiedz się jak stać się częścią naszej społeczności!

Ilona Laux-Antille

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
F Ilona Laux Antille.jpg

Ilona Laux-Antille [czyt. ilona loł-antil] - czarodziejka, jedna z wielu słynnych absolwentek Aretuzy. Babcia czarodziejki Margatity Laux-Antille , partnerka Amaveta.

Historia[edytuj | edytuj kod]

Była asystentką Tissai de Vries. Związała się z królewiczem Amavetem. Ich związek wzbudził wiele kontrowersji. Czarodziejka wywołała jeszcze większy skandal, gdy za pomocą magii zniszczyła planowane małżeństwo Amaveta z Deirdre, córką króla Kaedwen. Po tym wydarzeniu Ilona została ukarana aresztem domowym w Aretuzie.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

- A tu... Hmmm... Tak, to chyba malowała adeptka. I to bardzo młoda...
- Niewątpliwie. To zresztą alegoria. Nazwałbym ją alegorią triumfującej kobiecości. Powietrze, Woda, Ziemia i Ogień. I cztery słynne czarodziejki, mistrzynie we wła­daniu siłami tych żywiołów. Agnes z Glanville, Aurora Henson, Nina Fioravanti i Klara Larissa de Winter. Spójrz na następne, bardziej udane płótno. Tutaj też wi­dzisz Klarę Larissę dokonującą otwarcia akademii dla dziewcząt. W budynku, w którym właśnie się znajdujemy. A te portrety to wsławione absolwentki Aretuzy. Oto dłu­ga historia triumfującej kobiecości i postępującej feminizacji zawodu: Yanna z Murivel, Nora Wagner, jej siostra Augusta, Jadę Glevissig, Leticia Charbonneau, Ilona Laux-Antille, Carla Demetia Crest, Yiolenta Suarez, April Wenhaver... I jedyna żyjąca: Tissaia de Vries...


Czas pogardy, str. 134