Wiedźmińska wiki na Gamepedii łączy siły z wiki na Fandomie! Planowane jest przekierowanie tutejszego serwisu do wiedźmińskiej wiki na Fandomie. Jeżeli jesteś członkiem społeczności i masz pytania, wątpliwości lub sprzeciwiasz się przekierowaniu, napisz wiadomość na portalu społeczności!

As part of the Unified Community Platform project, your wiki will be migrated to the new platform in the next few weeks. Read more here.

Ihuarraquax

Z Wiedźmińska Wiki
Skocz do: Nawigacja, szukaj
G SS Ihuarraquax.jpg

Ihuarraquax - zwany przez Ciri Konikiem. Jednorożec o białej maści, który wraz z Ciri wędrował przez pustynię Korath, gdzie znalazł się, prawdopodobnie niechcący, przenosząc się w czasoprzestrzeni. Ciri uzdrowiła go z jadowitej rany zadanej przez piaskowego potwora. W zamian Ihuarraquax ochronił ją przed innymi jednorożcami i pomógł uciec ze świata Aen Elle. Jednorożec pojawił się ponownie po pogromie w Rivii. Pomógł Ciri uratować Geralta.

Galeria[edytuj | edytuj kod]

Gwint[edytuj | edytuj kod]

Dane z książek Sapkowskiego[edytuj | edytuj kod]

Istocie należy odebrać istnienie. Nie można pozwolić, by istniała. Istota jest groźna.Potwierdzenie. Przeczenie. Istota nie przywołała Mocy dla siebie. Uczy­niła to, by ratować Ihuarraquax. Istota współczuje. To dzięki Istocie Ihuarraquax jest znowu wśród nas.


Czas pogardy, str. 275

Z drugiej strony wyłonił się jeszcze jeden jednorożec. Ten był całkowicie biały, od czubków uszu po koniec ogona. Chrapy tylko miał różowe, a oczy czarne.
Biały jednorożec zbliżył się. I powoli, powolutku złożył głowę na jej łonie. Podniecenie było tak silne, że Ciri aż jęknęła.
Wyrosłem, rozbrzmiało w jej głowie. Wyrosłem, Gwiazdooka. Wtedy, na pustyni, nie wiedziałem, jak należy się zachować. Teraz już wiem.
- Konik? - jęknęła, nadal wisząc niemal na dwóch kłujących ją rogach.
Imię moje Ihuarraquax. Pamiętasz mnie, Gwiazdooka? Pamiętasz, jak mnie leczyłaś? Ratowałaś?
Cofnął się, odwrócił. Zobaczyła ślad blizny na jego nodze. Poznała. Pamiętała.
- Konik! To ty! Ale byłeś przecież innej maści...
- Wyrosłem.


Pani Jeziora, str.